Slavný Alexandre Dumas je zpět!

Recenze Jana Vymětalíková | 19. prosince 2021

Historické romány nejsou pro mnoho čtenářů příliš atraktivní volbou, a já jsem nebyla výjimkou. Sáhnout po tomto románu byla výzva, která se ale opravdu vyplatila! 

Příběh Tři mušketýři Alexandra Dumase zná asi každý, ale příběh, ve kterém ožívá sám Dumas jako hlavní hrdina dobrodružného románu? Milí čtenáři, neváhejte, protože tenhle román vás upoutá, a nepustí až do poslední stránky.

Cestování po Evropě, nová spojenectví, nevídaná dobrodružství či láska a realita 19. století. To vše Dobrodruh z Paříže nabízí svým čtenářům. Co víc chtít?

O napětí je zde rozhodně postaráno, a o neuvěřitelný příběh jakbysmet. Dobrodruh z Paříže je ideální volbou pro pozdní večery současného ročního období, kdy si i my sami potřebujeme oddychnout od nynějšího světa. A jakmile s touto knihou usednete do křesla pod světlo lampy, kniha vás okamžitě vtáhne do děje, a vy přímo nasáváte příběh, který Vám plyne před očima. Co si čtenář na knize zamiluje?

Rozhodně vztah mezi Alexandrem Dumasem, spisovatelem, který má rád ženy úspěch a dobré jídlo, a hraběnkou Annou Mollovou, která zcela jistě neměla na začátku knihy v úmyslu stanout po boku Dumase na jeho dobrodružné výpravě po Evropě, ale zcela jistě čtenáře upoutá svým životním příběhem, který je propletený jak s Dumasem, tak zároveň i s hlavní zápornou postavou celého příběhu. Etienne Lemaitrem, slavným francouzským magnetizérem.

Co se týče označení Bestseller, tak ten si kniha zaslouží zcela právem, jelikož u knihy vám naskočí husí kůže, budete se smát, možná i plakat, a hltat slovo za slovem. Budete chtít poznat tehdejší dobu, i když to nebyla žádná pohádka. A budete chtít víc! Mnohem víc! Ale hlavně se vydáte na nebezpečnou cestu Francií, Anglií či Ruskem, s dvojicí dobrodruhů, která spolu nemá společné absolutně nic, ani rodnou zemi. A to jsou všechno maličkosti, které dělají knihu tak kouzelnou! Pokud váháte, tak je čas po knize ihned sáhnout, protože i když to třeba není Váš šálek čaje, tak to bude výzva, které nebudete litovat!

 

Jana Vymětalíková

Dirk Husemann
359 Kč