Odkryjte tajemství zvláštních sousedů

Recenze Markéta Pospíšilová | 17. prosince 2021

Máte se svými sousedy dobré vztahy? Zajdete k nim rádi na kafe? Víte o jejich životě vše? A jste si tím opravdu jistí?

Marcy a John žijí v klidné čtvrti 2 měsíce, když se mezi dveřmi objeví noví sousedé Marc a Jill. Nesourodý pár. On vysoký, pohledný, s vypracovaným tělem. Ona obyčejná brunetka s brýlemi, celá v šedém oblečení. Prostě fádní. Marcy okamžitě pocítí k Jill tak trochu soucit, ale především sympatie a chce se stát její přítelkyní. Ovšem na novém sousedovi Marcy něco nesedí. Možná je to jen pocit, ale kdo ví…

Mary a John mají doma holčičku, která před časem přestala zcela komunikovat. Vypadá to, že se uzavřela do svého vlastního světa, podezření lékaře ukazuje na autismus. Marcy se s tím nechce smířit a tak se snaží dceru zapojit do her, láká ji ven za zábavou, nakupuje nové hračky, vaří její oblíbená jídla, ale nic nefunguje. Zdá se, že její snahy jsou marné a tak většinu pozornosti začne upínat na sousedy.

Tato pozornost se ještě zvětší potom co Marcy z jejich poštovní schránky vytáhne dopis s výhružkou adresovaný ne jim, ale právě Marcovi, jejich novému sousedovi. A je to tady, ona to cítila hned, že je na něm něco divného. Je to pouze záletník a dopis mu posílá zhrzená milenka a nebo je to ještě horší? Je to zloděj nebo dokonce vrah?

Kniha ovšem nesleduje pouze příběh sousedů, ale je tu také Shannon, které se přihodilo to, co si nikdo nedokáže představit ani v tom nejhorším snu. Probudí se nahá s pouty na rukou v naprosté tmě, hladová a žíznivá. Kde se nachází? A hlavně, proboha, proč tam je? Kdo ji unesl a co po ní chce? Hodně otázek bez odpovědí. Snaží se prozkoumat místnost a najít cestu ven. Snad není pohřbena zaživa. A to ještě netuší, že to nejhorší teprve přijde.

Musím se přiznat, že jsem byla vždy ráda za další kapitolu o nových sousedech. Nejen protože jsem byla zvědavá a chtěla rozplést klubko tajemství, ale také, protože autorka v kapitolách o Shannon popisuje její šílený osud, tak realisticky, že se rázem ocitáte po jejím boku a vše prožíváte s ní. Máte o ni strach, litujete ji, fandíte jí a hlavně jí chcete ze všech sil pomoct.

Dva na sobě nezávislé příběhy nebo snad ne? Má Shannon něco společného s novým sousedem?

Začtěte se do příběhu, protože vám garantuji, že tomu budete chtít rozhodně přijít na kloub. A já smekám nad autorčiným barvitým líčením, nepolevujícím napětím a fantastickým rozuzlením. Tahle kniha je vážně pecka!

 

Markéta Pospíšilová

Leah Montgomeryová
279 Kč