Každý má minulost. Tajemství, které by nejraději zapomněl. Které by mělo zůstat navždy skryto. Ale jak nést takové břímě, nikomu ho nesvěřit? Je možné se s tím vnitřně smířit?

" /> Každý má minulost. Tajemství, které by nejraději zapomněl. Které by mělo zůstat navždy skryto. Ale jak nést takové břímě, nikomu ho nesvěřit? Je možné se s tím vnitřně smířit?

"/>

Velký NÁVRAT krále romantiky, Nicholase Sparkse

Recenze Simona Krchová | 18. listopadu 2021

Každý má minulost. Tajemství, které by nejraději zapomněl. Které by mělo zůstat navždy skryto. Ale jak nést takové břímě, nikomu ho nesvěřit? Je možné se s tím vnitřně smířit?

Nicholas Sparks vydal celou řadu romantických knih, z nichž některé byly zfilmované. Zápisník jedné lásky, Bezpečný přístav, Milý Johne, Poslední píseň… Nyní se vrací s knižní novinkou, která nese název Návrat.

Trevor býval lékařem-ortopedem, sloužícím u námořnictva, ale po minometné palbě na nemocnici na letecké základně v Kandaháru, utrpěl mnohá zranění a začal trpět posttraumatickou stresovou poruchou. Musel se tedy doktořiny vzdát.

Trevor zdědí po zesnulém dědečkovi dům v New Bernu, v němž prožíval jako malý kluk všechny prázdniny. Myslel si, že se do něj už nikdy nepodívá, ale najednou je zpět – na místě, kde se skrývá nejedno tajemství.

Na smrtelné posteli sdělí dědeček Trevorovi několik slov, která nedávají vůbec smysl. Trevor nad tím neustále přemýšlí a rozhodne se tomu za každou cenu přijít na kloub. Hektický život velkoměsta vymění za život na venkově a v New Bernu nakonec zakotví. Jeho každodenní rutinou se stane cvičení, terapeutická sezení, péče o dědečkovy včelí úly, úklid a renovace domu.

Když v tom jednoho dne zaklepe na dveře zástupkyně šerifa Natalie. Krásná a zároveň tajemná žena, do které se na první pohled bezhlavě zamiluje. A najednou se jednoduchý život na venkově začíná trochu komplikovat.

Kolem domu prochází každé ráno mladá dívka Callie. Trevor ji osloví a zjistí, že se znala s jeho dědečkem a pomáhala mu se včelami. Rád by se od ní dozvěděl víc. Například mu vrtá hlavou, proč dědeček před svou smrtí odjel pryč z města, když pro něj nebylo vůbec typické dům opouštět. Dívka se ovšem chová velmi odtažitě. Trevor se od ní dozví pouze, že pracuje v blízkém nákupním centru, kam se posléze vydává o ní zjistit více informací.

Postupně Trevor odkrývá jednu hádanku za druhou a příběh do sebe začíná pomalu a jistě zapadat.

Kniha je příjemně čtivá. S dychtivostí čtete a čtete, protože vás zajímají odpovědi na stále se vynořující otázky, až nakonec zjistíte, že jste na úplném konci knížky. Občas jsem se při četbě musela zastavit a zkusit se vcítit do rolí hrdinů a představovat si, jak bych  asi reagovala na jejich místě. Smutný, ale velmi poutavý osud těchto tří protagonistů dokáže strhnout.

Přesvědčte se, zda i tento romantický příběh skončí happyendem.

 

Autorka recenze: Simona Krchová

Nicholas Sparks
279 Kč