Kolik let dokážete věnovat lásce?

Recenze Eva Francová | 10. listopadu 2021

Moje první setkání s Patrikem Hartlem. Nevěděla jsem, co od něj mám očekávat a musím říct, že jsem byla nadšená. Už chápu ty, kteří nedočkavě čekají na každou jeho další knihu. Příště budu rozhodně mezi nimi i já.

Tentokrát nás autor seznámí s Alešem, úspěšným mužem, třicátníkem, který se v roce 2001 zamiluje do ženy. Ta na něj naloží takovou porci lásky, že není jasné, jak to celé Aleš zvládne. Bude se s ní muset naučit žít. Je to příběh o štěstí a o radosti, ale hlavně o běžných starostech a strastech, které nás v životě mohou potkat.

Tato kniha je pomalejší, nikam nespěchá, avšak za to plná pocitů a emocí, které budete prožívat společně s hlavním hrdinou. Kniha ze života a o životě. Je dojemná i napínavá, akční i rodinná. Čekají nás nečekané zvraty, které nás nutí číst dál, protože budete potřebovat vědět, jak to celé dopadne.

Díky příběhu se dostaneme na známá místa, která jsou kolem nás, ale i tam, kam se třeba sami normálně nepodíváte a díky tomu prožijete věci, které Vás jinak míjejí. Jelikož se to často odehrává v prostředí, které není pro mě běžné, tak jsem si myslela, že mě kniha nezasáhne, ale opak byl pravdou. Nejednou jsem se v příběhu sama našla. Pocity, které jsem ve svém životě zažívala tu byly a já se do knihy mohla ještě více ponořit.

K tomu mi pomohlo i to, že ač na prvních stránkách mi byl Aleš značně nesympatický, již brzy se to změnilo a čím dál víc mi přirůstal k srdci. Fandila jsem mu a přála jen to dobré. Úplně jsem se viděla, že bych s ním klidně zašla na kafe. Bylo vidět, že se mi opravdu dostal pod kůži, neboť po dočtení knihy se mi o něm ještě zdálo a já ve snu pokračovala s jeho příběhem. Můj mozek se snažil vymyslet, kam by se jeho život mohl ubírat dál.

Autor do příběhu zakomponoval spoustu skutečných osobností, známé události a třeba i televizní seriály. Tím si Vás opět získá a připomene Vám, co jste třeba Vy dělali právě v určitou dobu.

U knížek mám ráda, když o nich vím co nejméně. Musím říct, že anotace toho moc neprozrazuje a ani já Vám toho víc neprozradím. „Wau efekt“, který se tak dostavil byl úžasný a byla jsem ráda, že díky strohému popisu knihy, na mě v příběhu čekalo nejedno úžasné překvapení. Vůbec jsem nedokázala odhadnout, jak to bude dál a díky tomu jsem si užívala všechny situace, které nejen Aleše potkaly.

Nevím, proč jsem knihy Patrika Hartla opomíjela a je mi jasné, že si další nenechám ujít. Věřím, že i Ti z Vás, kteří jsou na tom stejně a autora zatím nečetli, ho rádi vyzkouší. Přeji příjemné počtení.

 

Eva Francová

 

Patrik Hartl
319 Kč