8 knih, které zazáří v září

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 17. srpna 2021

Září je začátek školního roku a taky nové knižní sezóny! Redaktoři a překladatelé se vracejí z dovolených a připravují hromady skvělých novinek! Tohle je 8 zářijových knih, na které se těšíme nejvíc!

VŠECHNY TOUHY VEDOU DO ŘÍMA

Luca di Fulvio je zpět! Legendární autor historických románů tentokrát líčí osudy tří rozdílných lidí, jejichž cesty se protnou v Římě. Píše se rok 1870 a v Itálii to vře. Sirotek Pietro, holka od cirkusu Marta a hraběnka Silvia se ocitnou ve víru historických událostí.

SLUŠNÍ LIDÉ

Jednou ráno Pete s Maddie otevřou dveře a život se jim zhroutí – dozví se totiž, že v porodnici zaměnili jejich syna, takže už dva roky vychovávají cizí dítě. Od autora bestsellerů Ta přede mnou, Věř mi a Dokonalá manželka vychází psychologický thriller o nepříjemných otázkách spjatých s rodičovstvím.

OCEÁN MEZI NÁMI

Píše se rok 1941 a Anglii sužuje německé bombardování. V Londýně najdou zraněnou ženu, která si nic nepamatuje. Mezitím malý chlapec v sirotčinci doufá, že se pro něj maminka vrátí. Jenže když nepřijde, pošlou ho na lodi do Austrálie s ostatními sirotky. Od autorky bestselleru Dítě na nástupišti vychází nový příběh inspirovaný skutečnými událostmi.

SANATORIUM

Hluboko v Alpách se nachází zlověstná budova bývalého sanatoria, které nyní slouží jako luxusní hotel. Právě zde má proběhnout velkolepá oslava zásnub. Jenže pak snoubenka zmizí a sněhová bouře hosty uvězní uvnitř. Nezbývá než doufat, že tísnivé pověsti o hrůzách, ke kterým zde docházelo, jsou jenom výmysly a ne děsivá skutečnost…

POLOVINA TEBE

Sestry Vignesovy jsou si podobné jako vejce vejci. Bodejť by ne, jsou to dvojčata! Jenže v dospělosti jedna zapadne mezi bohaté bělochy, zatímco druhá zůstane v černošské komunitě. Brit Bennett ve svém oceňovaném románu ukazuje, jak může barva pleti ovlivnit váš život.

ČEKANKA

Colin Bridgerton je unavený ze všech drbů, které o něm lady Whistledown roznáší. Je víc než jenom hezká tvářička! Nejvíc ho ale překvapí jeho stará dobrá kamarádka Penelope. Zdá se totiž, že něco tají! Čtvrtý díl série Bridgertonovi nesmí chybět ve vaší knihovně!

CELOU TU DOBU

Snad žádný young adult román nás nerozbrečel tolik jako Pět kroků od sebe!  Od autorek nyní vychází další kniha, která v zahraničí sbírá jeden nadšený ohlas za druhým. Celou tu dobu je příběh dvou teenagerů, kteří si prošli každý jinou ztrátou – a ta je sblíží.

BUDOUCÍ KRÁLOVNA

Příběh princezny Alžběty a Philipa Mountbattena začíná ve Windsoru v roce 1943. On je šarmantní, dobrodružný a neuvěřitelně pohledný. Ona je budoucnost britské Koruny. Podmanivý román pootvírá bránu do tajných komnat královského paláce a na pozadí událostí druhé světové války přibližuje historii vztahu britské královny Alžběty a prince Philipa.

Flora Hardingová
279 Kč
J. P. Delaney
319 Kč
Brit Bennett
279 Kč
Sarah Pearse
319 Kč
Lippincottová Rachael, Daughtryová Mikki
239 Kč
Julia Quinnová
239 Kč
Gill Thompson
279 Kč