8 srpnových knih, od kterých se neodtrhnete!

Aktuality Radek Blažek | 20. července 2021

Prázdniny se převalily do druhé poloviny a nám je jasné, že zase nestihneme přečíst všechno, co bychom chtěli. Čeká nás totiž hotová knižní sklizeň! Na těchto osm knih se těšíme nejvíc!

IMITÁTOR

Zbrusu nový thriller Daniela Colea začíná děsivou scénou, kdy se ukáže, že podivná socha v parku ve skutečnosti není socha, nýbrž zmrzlé tělo. A krátce na to se ukáže, že to nebyl ojedinělý případ, nýbrž práce zvráceného sériového vraha! Na novinku od autora bestselleru Hadrový panák se moc těšíme!

SKANDÁL NA SPADNUTÍ

Co předcházelo Bridgertonovým? Skandál na spadnutí nás přenese do roku 1791, kdy se pověst Georgiany Bridgertonové ocitne v troskách. Pokouší se zachránit si reputaci manželstvím z rozumu, ale co když i v něm přeskočí jiskra? Prequel oblíbené série vychází česky úplně poprvé!

HODNÍ PSI K JIŽNÍMU PÓLU NEDOJDOU

Po náhlé smrti páníčka zůstane pejsek Tassen jenom s paničkou. Společně začnou chodit do knihovny a číst si o expedici Roalda Amundsena a jeho psech. Jenže pak se do jejich domu nastěhuje páníčkův rozmazlený syn s manželkou a začnou plánovat, jak Tassena i ovdovělou paní odstranit… Hořkosladký příběh vyprávěný z pohledu roztomilého voříška, je povinná četba pro všechny pejskaře!

DEBUTANTKA

Scenárista seriálu První republika napsal detektivku, která na vás dýchne bezstarostnou atmosférou Prahy 20. let.  Píše se rok 1929 na velkolepém večírku na Barrandovských terasách dojde k vraždě. Kromě četníků se do vyšetřování pouští i dost netradiční dvojice: dcera bohatého továrníka Emily Vavřincová a její komorník!

BEZ DECHU

Jennifer Nivenovou už určitě znáte coby autorku bestsellerů Všechny malé zázraky a Tíha vesmíru. Nyní přichází s novinkou, která vám vezme dech! Hlavní hrdinka Claudine měla na poslední léto před vysokou velké plány, jenže všechno se to sesype, když jí otec řekne, že od nich odchází… Tohle léto jí nakonec změní život úplně jinak!

SKLENĚNÉ DOMY

Oblíbený inspektor Gamache se vrací v příběhu s nešťastným číslem 13! Během Halloweenu vesničku Three Pines navštíví strašidelná postava v černé kápi. Jen tak tam stojí v lezavém podzimním počasí a obyvatelům z ní běhá mráz po zádech. A pak se najde tělo… Šarmantní Gamach musí překonat vlastní strach a zjistit, co je posel smrti zač!

MARTA SPÍ

Milé dítě byla jedna z našich nejoblíbenějších knih loňského roku! A od autorky Romy Hausmannové právě vychází novinka Marta spí, která vypadá taky lákavě! Po propuštění z vězení Nadja touží vést normální život. Jenže pak dojde k vraždě a dům na samotě se stane jevištěm bizarní hry…

RUSOVLÁSKA U CESTY

Držitelka prestižní Pulitzerovy ceny Anne Tylerová napsala román o tom, jak se i ten nejobyčejnější život může zcela mimořádně převrátit naruby! Rusovláska u cesty je kniha, jejíž čtení a rytmus si užijete od první do poslední stránky.

Daniel Cole
89 Kč
Romy Hausmannová
279 Kč
Jan Gardner
239 Kč
Louise Pennyová
329 Kč
Jennifer Nivenová
299 Kč
Anne Tylerová
219 Kč