Thriller, do kterého se ponoříte

Recenze Patrik Kříž | 27. července 2021

Andrew Mayne ohromil spoustu českých čtenářů knihou Šelma. Teď přichází s novou sérií, která se v čele s hrdinkou Sloan z velké většiny odehrává pod hladinou oceánu.

Pokud jste si v předchozích autorových knihách oblíbili profesora Thea Craye, dovolím si říct, že i v nové sérii si hlavní postavu zamilujete, tentokrát vyšetřovatelku McPhersonovou. Ta je radši než na souši ve vodě a pro policii v hlubinách hledá různé důkazy či těla. Jednoho dne se při potápění nevědomky stane svědkem vraždy a dokonce se dostane na seznam podezřelých. Rozhodne se tak jednat na vlastní pěst a objeví nečekané stopy...

Autorovi se zkrátka nedá upřít to, že vymýšlí neskutečně ojedinělé náměty. Vůbec mě totiž nenapadá žádný konkrétní titul, ve kterém by figuroval vyšetřovatel pod vodou. Každý jeho příběh je originální, což velmi oceňuji, protože mi někdy připadá, že se v některých thrillerech témata točí ve stejných kruzích. A tak se špetkou něčeho nového prostě nedá opovrhnout!

Při čtení jde navíc poznat, že už je autor vypsaný. Druhá polovina knihy je nabitá akcí, takže se stoprocentně nebudete moct odtrhnout. Také si myslím, že to není až tak odpočinková četba, protože byl příběh v některých částech docela komplikovaný, musel jsem se více soustředit. Je zkrátka dobře propracovaný.

Pokud chcete objevit něco, co se v thrillerových vodách až tak často nevidí, sáhněte po Dívce pod hladinou. Já se osobně těším na další díly, protože věřím, že budou ještě vyšperkovanější. V zahraničí na začátku roku vyšel druhý s názvem Black Coral.

 

Patrik Kříž

(@bookbypatrik)

Andrew Mayne
299 Kč