Pozor na nové kamarádky!

Recenze Petra Pilátová | 19. července 2021

Amber Garza má v zahraničí na svém účtu již pěknou řádku knih a velkou fanouškovskou základnu. Na české knižní pulty se nyní poprvé dostala jedna z jejích nejlépe hodnocených knih, thriller Chci tvůj život.

Hlavní hrdinka Kelly Medinová neprožívá zrovna svoje nejšťastnější životní období. Její syn odešel studovat na univerzitu. Manžel Rafael tráví stále více času prací a domů se mnohdy nevrací už ani na víkendy, jak tomu bylo dříve. Kelly se cítí opuštěná a snaží se alespoň někdy trávit čas se svou kamarádkou Christine. Vše se změní jednoho dne, když Kelly zazvoní mobil a ona zjistí, že je ve městě žena, která má nejen stejné jméno, příjmení, ale dokonce má také syna. Kelly tahle skutečnost nedá spát, začne pátrat, sledovat ji a pociťuje nutkání se s touto ženou poznat, mají toho přeci tolik společného. Zdánlivě náhodné setkání odstartuje jejich přátelství. Jenže je tohle přátelství opravdu tak ryzí a bez postranních úmyslů? Kelly se svou novou kamarádkou chce trávit co nejvíce času, dokonce jí pomáhá s péčí o malého Sullivana, kterého si hned zamiluje, nakoupí mu spoustu věcí a vlastně zjišťuje, že by byla raději, kdyby to byl její syn. Jenže tajemství ani přetvářku nelze pod pokličkou držet dlouho a Kelly Medinová může být jen jedna a ta druhá bude muset zmizet, ať chce nebo ne.

Chci tvůj život si naprosto získá Vaši pozornost. Začíná nenápadně a od první stránky tušíte, že je něco v nepořádku a schyluje se k něčemu více než nepříjemnému. Autorka zde sehrává dokonalou hru se čtenářem, takže budete jen velmi těžko odhadovat, kde je pravda, co je skutečné a komu opravdu věřit. Příběh pracuje s motivem nespolehlivé vypravěčky, Kelly se pere se svými vnitřními démony jako je deprese, ztráta v rodině, rozpadající se vztah a zároveň na ni dopadá jakási krize středního věku. I okolí ji občas má tak trošku za blázna. V průběhu knihy čtenáře autorka vrací do minulosti postav prostřednictvím krátkých útržků, kde poznáváte, co se komu stalo, případně jestli se všechno skutečně odehrálo tak, jak tvrdí. Protože tady nelze věřit opravdu nikomu.

Kniha je rozdělena na tři části a každá část končí takovým zvratem, že budete ještě dlouho v šoku. Chci tvůj život je přesně ten příběh, kvůli kterému večer půjdete pozdě spát anebo si ráno přivstanete, dokud nebudete mít dočteno. Pokud jste fanoušci thrillerů od B. A. Paris nebo Shari Lapeny, můžete si být jistí, že Vás tato thrillerová jízda nepochybně pohltí.

 

Petra Pilátová (@knihomolskydenik)

 

 

 

Amber Garza
239 Kč