Povídky, které vás chytnou za srdce

Recenze Patrik Kříž | 12. července 2021

Má mě ráda, nemá mě ráda? Tuto krátkou říkanku jsme si jako děti při otrhávání lístků sedmikrásek snad říkali všichni. V této sbírce už jde ale o dospělý život a lásku, která rozhodně není tak snadná a růžová.

Jak já jsem vždy z nových povídkových sbírek v této edici nadšený! Tato je tentokrát zaměřena na lásku a s ní spojenými trablemi a úskalími. V knize je přesně deset příběhů od deseti českých spisovatelů. Musím říct, že jejich výběr je opět úžasný. Povídku si totiž můžete přečíst např. od Aleny Mornštajnové, Michala Viewegha, Anny Bolavé, Petry Dvořákové a dalších. A to je prostě záruka kvalitní četby.

Byl jsem také velmi mile překvapen, že každý příběh je naprosto odlišný od těch ostatních. V jednom je ukryta naděje a štěstí, ale v dalších třeba i ztráta, smutek a bolest. Některá pohladí po duši, některá zase zasáhnou na citlivých místech.

Co je samozřejmě na sbírkách nejlepší, je to, že si v nich každý najde ty své srdcovky. Všechny příběhy ale mají něco do sebe a rozhodně se ani nedá říct, že by mě nějaká povídka nezaujala, nebo nebavila číst.

Pokud hledáte něco na jedno odpoledne či chcete s povídkovými sbírkami začít, moc Má mě ráda, nemá mě ráda doporučuji. Je za mě totiž jedna z nejlepších.

A jestli vám více vyhovuje čtení do uší, u Témbru vyšla i jako audiokniha.

 

Patrik Kříž

(@bookbypatrik)

Alena Mornštajnová, Michal Viewegh, Aňa Geislerová, Petra Dvořáková, Jaroslav Rudiš, Alice Nellis
219 Kč