Fenomén jménem Bridgertonovi

Recenze Barbora Mikešová | 11. června 2021

Fenomén jménem Bridgertonovi. Nechce se mi věřit, že by někdo tuhle senzaci odehrávající se v 19. století, která je napěchovaná romantikou od první do poslední stránky, nějakým způsobem přehlédl!

Je to jen pár týdnů, co Vévoda a já, první díl oblíbené série, zahltil knihkupectví. Román u nás znovu vyšel v souvislosti se seriálem na Netflixu, a to rovnou i s nádhernou filmovou obálkou. A protože se jedná o sérii, kterou si čtenáři společně s diváky po celém světě velmi oblíbili, reedice dalších dílů na sebe nesměla nechat dlouho čekat.

F jako floutek a flamendr

Druhým dílem se opět navracíme do rodiny Bridgertonů, kde je stále plno nezadaných sličných dívek i pohledných mládenců. Tentokrát se však nevracíme za mladičkou Daphne a charismatickým Simonem, ale za jejím bratrem, Anthonym Bridgertonem, nejstarším synem z celé rodiny. A protože ten má svá mládenecká léta dávno za sebou, a protože i on by chtěl mít potomky, rozhodne se, že se bez velkých okolků tuto sezonu jednoduše ožení. Věc se má ale tak, že Anthony, coby dosavadní floutek a flamendr, má ohledně své budoucí manželky určité kritérium. V nedaleké budoucnosti sice plánuje mít děti, ale rozhodně, rozhodně se nehodlá ženit z lásky!

Je libo červenou knihovnu?

Autorčinu sérii bych se nebála označit jako červenou knihovnu a rozhodně ji podobným označením nijak nedevalvuji, ba naopak! Nenapadá mě snad žádný odpočinkovější román, díky kterému zahodíte starosti běžného dne daleko za hlavu. V románu se setkáte se zmiňovaným Anthonym, kráskou Edwinou a její milující starší sestrou Kate. Právě té se panovačný a namyšlený flamendr ani zdaleka nezamlouvá.  Všechno začne být o to peprnější, když se Anthony rozhodne dvořit nejkrásnější dívce sezóny, a tou samozřejmě není nikdo jiný než Edwina. Ani vám nemusím dvakrát říkat, jak Kate zuří. Je lepší snad ani dál naznačovat, kterým směrem se celý příběh bude dále vyvíjet. 

Hate to love

Obdobně jako u prvního dílu si autorka s hlavními postavami vyhrála. Do příběhu se tak začtete během prvních deseti, patnácti stran. Pravděpodobně se budu jen opakovat, ale pokud hledáte ten nejvíc raw odpočinkový román, hate to love romantiku, lépe si zkrátka vybrat nemůžete.

Love story, která nikdy neomrzí

Pokud se vám román Vévoda a já líbil a Julia Quinn vám jakožto autorka celé knižní série sedla, Vikomt, který mě miloval je, jak se v dnešní době říká, pro vás jasné must read i must have. A přestože se jedná o druhý díl série, mám pro vás závěrem velmi, velmi pozitivní zprávu! Pokud jste od autorky předešlý díl nečetli, vůbec ničemu to nevadí. Každý z příběhů je věnovaný jinému ze sourozenců a v každém románu tak jako čtenáři sledujeme love story jiné dvojice.

Jestli máte chuť na pohodový odpočinkový román, u kterého se čas od času zasmějete, s knihami od americké spisovatelky prostě nemůžete šlápnout vedle. Vikomt, který mě miloval je zkrátka love story, která nikdy neomrzí!

 

Barbora Mikešová @bunburistka