Spolu to zvládneme

Recenze Kristina Heklová | 24. května 2021

Když si bereme lásku svého života, jistě máme pocit, že jsme jeden pro druhého stvořeni a přijde nám přirozené si vzájemně důvěřovat. Co když to ale není úplně nejlepší nápad?

Shari Lapena je v našem knižním rybníčku známá už poměrně dlouho a její psycho – thrillery Manželé odvedle, Nevítaný host či Jeden z nás se zapsaly do srdcí nejednoho milovníka napětí. Autorka si umí skvěle pohrávat s čtenářskou myslí a ráda vás zavede do slepé uličky. Díky tomu si můžete užít unikátní zážitek, kdy do poslední stránky netušíte, kdo stojí za všemi špatnostmi.

Nová kniha Shari Lapeny, Její konec, pokračuje v našem oblíbeném duchu a zamotá vám hlavu.

Stephanie a Patrik jsou zamilovaní novomanželé, kteří mají skvělý vztah, hezký dům na předměstí a jsou také čerstvými rodiči krásných a zdravých dvojčat. Jejich děti se mají k světu, ale oba rodiče velmi vyčerpávají, protože jsou v tom období, kdy místo spánku raději křičí z plných plic. I když se Stephanie snaží vše zvládat, být milující manželkou a pečující matkou, tak někdy je toho na ni prostě moc.

Tato dokonalá rodinka si žije poklidným a spokojeným životem do té chvíle, než se objeví tajemná žena z Patrikovy minulosti. Patrik byl totiž již jednou ženatý, ovšem velmi nešťastně ovdověl a do dnešní doby není zcela jasné, co se tenkrát stalo. Na povrch začne vyplouvat otázka, jak to tenkrát vlastně bylo?

Její konec mě jako čtenářku a milovnici thrillerů naprosto pohltil a uchvátil. Od autorky jsem četla i její předchozí díla, proto jsem tušila, co čekat. Musím ale přiznat, že při četbě této novinky jsem se nestačila divit. Tvorbu Shari Lapeny mám ráda, jako spousta čtenářů, ale po přečtení Jejího konce u mě ještě stoupla.

Kniha má velmi specifickou napínavou atmosféru a geniálně člověku zamotá hlavu. Ve chvíli, kdy si myslíte, že je vše jasné a vy jste si zcela jistí, jak kniha dopadne a kdo je dobrý a kdo zlý, autorka vás velmi rychle vyvede z omylu. Navíc jsou kapitoly krátké a vždy končí otevřeně, což vás nutí číst dál a dál. A když si pak myslíte, že jste již na konci a vše je objasněno, tak autorka přidá ještě závěrečnou třešničku na dortu, po které vám spadne brada.

Dílo této kanadské autorky je u nás velmi oblíbené a já se vůbec nedivím. Její styl psaní je čtivý, energický a příběhy napínavé a plné lží a tajemství. Kniha Její konec by neměla chybět v knihovně žádného milovníka napětí.

Kristina Heklová (@kristi_cte)

Shari Lapena
279 Kč