Co bude za pět let?

Recenze Linda Petříková | 19. května 2021

Co bude za pět let? To neví nikdo. Dokonce ani Dannie - newyorská právnička, která má naplánované úplně všechno.

Rebecca Serle je americká autorka, která má na svém kontě spoustu úspěšných titulů. Kromě psaní samotných knih se autorka věnuje také televizním scénářům. Vystudovala kreativní psaní v New Yorku a podílela se na televizní adaptaci její YA série Famous in Love.

Přestože u nás Rebecca patří mezi nové autory, čtenáře si dokázala přilákat velmi rychle a její kniha Za pět let nespadá do kategorie Edice světový bestseller jen tak pro nic za nic.  Čtenáře si získala krásnou obálkou a ještě lepším příběhem. Ihned po vydání obletěla celý knižní svět a pochytala velkou spoustu pozitivních recenzí.

Příběh je o Dannie - newyorské právničce, které se velmi dobře daří a život jí jde jako po másle. Štěstí má jak v profesním životě, tak také v osobním. Má skvělého přítele Davida, který ji právě požádal o ruku. Ten samý den se jí ale stane něco zvláštního… Je večer po zásnubách a Dannie po náročném dni usne. Zdá se jí velmi zvláštní sen. Přesune se pět let vpřed a ocitá se v jiném bytě, s úplně cizím mužem. Na prstě sice prsten stále má ale jiný než ten, co jí ten večer dal její partner David. Když se ale probudí, je ve starém bytě a zpět v současnosti… Jak je to možné?

Pro Dannie to byl intenzivní zážitek a nemůže na něj přestat myslet. Její myšlenky se rozproudí ještě rychleji, když potká svou nejlepší kamarádku Bellu. Ta jí přivede ukázat nového partnera. Nebylo by na tom vůbec nic zvláštního, kdyby jim nebyl muž z jejího snu - Aaron Gregory. Jak se Dannie zachová? A jak je možné, že se jí zdálo o muži, kterého poprvé viděla až druhý den?

Rebecca Serle dokázala napsat naprosto strhující příběh, kterému originalita rozhodně nechybí. Ve 232 stranách vás čeká láska, napětí, zvědavost, silné přátelství a mnoho dalšího. Mně i spoustě jiným čtenářům dokonce ukápla i nějaká ta slza, a čtení bylo opravdu zajímavé.

Autorka bravurně vykreslila povahy postav a ačkoliv Za pět let rozhodně není žádná bichle, čeká vás spoustu nečekaných zvratů a šokujících zápletek. Čtenáři knihu vzali a odložili až na samotném konci. Všechny nás totiž zajímala jedna a ta samá věc… Co bude za pět let?

Pro všechny milovníky romantiky se zajímavým tématem je knížka jako stvořená. Pokud si nechcete přečíst knihu, můžete vyzkoušet poslech audioknihy. Věřím, že se vám příběh bude líbit tak i tak.

 

Linda Petříková

 

 

Rebecca Serleová
259 Kč