7 květnových knih, do kterých se zamilujete

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 21. dubna 2021

Květen měsíc je lásky – a samozřejmě taky lásky ke knihám! Proto jsme vybrali 7 knižních novinek, do kterých se zamilujete. Doporučujeme číst pod rozkvetlou třešní!

JEJÍ KONEC

Konečně! Mrazivý thriller, ve kterém celou dobu nevíte, jestli věřit manželovi obviněnému z vraždy, nebo manželce, která trpí spánkovou deprivací, považujeme za nejlepší knihu, kterou Shari Lapena dosud napsala. Máte se na co těšit!

ČOKOLÁDOVNA

Život Judith Rothmannové je sladký. Doslova! Je totiž dcera majitele továrny na čokoládu a ve volném čase ráda vymýšlí nové cukrovinky. Jenže otec má s Judith jiné plány - výhodný sňatek s mužem, kterého Judith nemiluje… První díl trojdílné rodinné ságy o majitelích slavné čokoládovny!

CHLAPEC, KRTEK, LIŠKA A KŮŇ

Světový fenomén konečně česky! Milý příběh pro úplně kohokoliv líčí dobrodružství zvídavého chlapce, optimistického krtka, opatrné lišky a laskavého koně. Navzájem si kladou otázky, prozkoumávají svět a vzájemně se obohacují. Miliony čtenářů knihu přirovnávají k Malému princi!

TANCUJ, TANCUJ, TANCUJ

Novinka Haruki Murakamiho volně navazuje na autorův bestseller Hon na ovci. I kniha Tancuj, tancuj, tancuj je opředená snovou atmosférou, která čtenáře polapí jako pavučina. Vychází v mistrovském překladu Tomáše Jurkoviče.

ZRUŠENÝ ROK

Když se Michal Viewegh rozhodl, že si po celý rok 2020 povede deník, netušil, co rok 2020 přinese. Že to bude rok plný šoků, boření jistot a bohužel taky smutku. Rok, jaký tady ještě nikdy nebyl. Prožijte 365 dní s nejslavnějším českým spisovatelem a připomeňte si klíčové momenty, které hýbaly českou společností!


NEJHEZČÍ DNY NAŠICH ŽIVOTŮ

Marilyn a David Sorensonovi jsou i po čtyřiceti letech manželství zamilovaní až po uši. Byla by to rodinná idylka, kdyby neměli čtyři značně rozdílné a neustále rozhádané dcery, jejichž hádky na světlo vyvrhnou staré rodinné tajemství… Číst tenhle román o rodině, která měla všechny předpoklady pro to být šťastná, ale nebyla, je nezapomenutelný zážitek.

ALPAMI NA KOLE

Populární televizní rosnička Alena Zárybnická vás překvapí. Je totiž taky ostřílená turistka! Na kole podnikla výlety po Alpách a zaznamenala nejen inspirativní trasy, ale podává i informace o lokálních zajímavostech, tradicích či jídle. Vše doprovázejí úchvatné fotografie. Perfektní knížka pro plánování dovolené!