Nahlédněte pod pokličku policejního vyšetřování

Recenze Patrik Kříž | 12. dubna 2021

Nová sbírka českého autora Davida Urbana přináší detektivní povídky z policejního prostředí, které jste ještě nikdy nečetli. Jak totiž píše Martin Goffa na zadní straně knihy – tohle v krimi seriálech neuvidíte.

David Urban pracuje více než polovinu života u kriminálky a získal velký počet ocenění v různých literárních soutěžích. Mohli jste už např. zaregistrovat jeho předchozí knihu Tři opice. Tentokrát přichází s Výjezdovkou, která nedávno vyšla v nakladatelství Kalibr.

Zatímco první povídkou se sbírka jen rozjížděla, ty další nabíraly na napínavosti, drsnosti a dovolím si říct, že chvílemi i nechutnosti. Jak už jsem na začátku zmiňoval, autor u kriminálky pracuje, a tak to rozhodně nejsou žádné nereálné a nesmyslné příběhy, které můžete potkat právě v krimi filmech a seriálech. Povídky jsou tedy velmi autentické, události v nich popsané až do detailů a bez příkras. To bylo dle mého na knize nejlepší, že nám čtenářům příběh dovolil nahlédnout pod pokličku policejní práce. A musím říct, že spoustu informací pro mě bylo nových.

Vyprávění je navíc zasazeno do pražského prostředí, tudíž si můžete skvěle vybavit různé části města, ve kterých se povídky zrovna odehrávají, což mi přijde vždycky super.

Výjezdovka je určitě skvělým tipem pro všechny čtenáře detektivních titulů, pokud mají náladu na něco, co je napsané tak trochu jinak.

David Urban navíc píše další knihu s názvem Rozsudek smrti, která by měla vyjít ještě tento rok!

 

Patrik Kříž (@bookbypatrik)

David Urban
239 Kč