7 knižních důvodů, proč vyhlížíme duben

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 17. března 2021

Jaro, sluníčko a hromada výborného čtení! Může být něco lepšího? Vybrali jsme sedm nejlepších knih, které vyjdou v dubnu..

ZA PĚT LET

Román Rebeccy Serleové nás láká už tou nádhernou fialovou obálkou! Podle anotace má jít o romantický příběh pro čtenáře Jojo Moyesové nebo Davida Nichollse. Začíná to podivným živým snem, ve kterém se hlavní hrdinka přenese pět let do budoucnosti. A když pět let skutečně uplyne, ukáže se, že to nebyl obyčejný sen…

KAVÁRNA U ANDĚLA: DCERY NADĚJE

Třetí a závěrečný díl trilogie provoněné kávou. Píše se rok 1959 a Kavárna u Anděla díky šikovnému cukráři vzkvétá. Jenže pak přijde dopis, který odhalí temné rodinné tajemství z druhé světové války… Čeká vás nezapomenutelný příběh, jaký umí jenom Anne Jacobsová!

I V NEMOCI SI BUĎ PŘÍTELEM

Známý psychiatr Radkin Honzák v téhle knize ukazuje, jaké pocity se honí hlavou nemocnému člověku a jak se vyvarovat myšlenek, které mohou zdraví dál škodit. A jak pacientovi může pomoci okolí. Skvělá a lehce podaná kniha od mistra oboru!

SESTRY Z OSVĚTIMI

Skutečný příběh dvou židovských sester, které během druhé světové války ukrývaly židovské uprchlíky nacistům přímo pod nosem! Napínavý příběh, ve kterém hraje roli i rodina Anny Frankové, budete číst se zatajeným dechem...

NEMĚLI BYCHOM

Tohle je dosud nejžhavější román Vi Keelandové! Zajiskří to v něm totiž mezi dvěma úhlavními konkurenty. Bennett a Annalise soupeří o stejnou pracovní pozici – během toho ale vyzkouší i pozice jiného typu… Výborná romantická oddechovka, která k jaru prostě patří!

POSLEDNÍ LET

Vzrušující thriller, který nejde odložit! Claire prchá před domácím násilím, Eva před temnou minulostí. Náhodně se potkají na letišti a domluví se, že si vymění identitu, aby zmátly své pronásledovatele a mohly začít nanovo. Jenže pak letadlo se skutečnou Evou spadne a Claire zjišťuje, že jí Eva o svých problémech neřekla pravdu…

SPOLU A KAŽDÝ ZVLÁŠŤ

Devět populárních autorů young adult literatury a devět povídek z lockdownu, které ukazují, že ani v této těžké době nejsme sami. Jiskra může přeskočit při předání jídla, přátelství vyrůst mezi sousedy, kteří se dosud neviděli. Tohle vypadá jako roztomilé čtení, které nám zpříjemní čekání na konec nekonečného lockdownu!

Lippincottová Rachael, Craigová Erin A., Desombreová Auriane, Hahnová Erin, Konigsberg Bill
239 Kč
Vi Keelandová
279 Kč
Roxane van Iperenová
319 Kč
Jacobsová Anne alias Lamballe Marie
319 Kč
Rebecca Serleová
259 Kč
Julie Clark
279 Kč