Na křídlech příběhů již 7 let!

Aktuality a zajímavosti Literární kavárna | 14. března 2021

Tento týden oslavilo nakladatelství Yoli své už 7. narozeniny. Young adult produkci tohoto nakladatelství milují tisíce čtenářů různých věkových skupin.

Nakladatelství Yoli se svou produkcí zaměřuje na literaturu pro mladé dospělé, jinak řečeno young adult. Hlavními hrdiny bývají povětšinou středoškoláci ve věku okolo 16 let, kteří řeší jak své obyčejné životy, tak i náročnější životní rozhodnutí.

Rok 2020 byl pro nakladatelství Yoli i přes koronavirovou pandemii velmi úspěšný. Proběhly každoroční Yoli narozeniny, v létě v parku se uskutečnil Yoli piknik, a hlavně vyšla spousta skvělých knih.

Které knihy patřily mezi ty vůbec nejúspěšnější?

Již několik let v řadě se z produkce Yoli čtenáři nejvíce radují z knih z pera Anny Todd, v roce 2020 v Yoli vyšel After 5: Před námi či After box, ve kterém fanoušci našli všechny díly série. Nemalý úspěch zaznamenalo i nové vydání After: Přiznání, které loni vstoupilo do kin.

Z dalších úspěšných titulů je třeba zmínit i druhý román Angie Thomasové s názvem Teď je řada na mně nebo třetí básnickou sbírku skvělého Atticuse Pravda o zázracích. Obrovský úspěch zaznamenala kniha Červená, bílá a královsky modrá, kterou milují čtenáři po celém světě, a která se umístila i v anketě Humbook Awards 2020.

Jedinečným titulem, který loni v Yoli vyšel, se stala sbírka vánočních povídek Nejkrásnější dárek, do které svým textem přispěli zkušení autoři, ale i zcela nové tváře. Čtenáři kladně hodnotili jak jednotlivé povídky, tak i grafickou stránku knihy (každá povídka je doplněna o originální ilustraci). Po úspěchu této povídkové sbírky se čtenáři mohou těšit na další, která vyjde letos na podzim a bude se věnovat LGBT+ tématice.

Co dalšího Yoli na rok 2021 připravuje? To zjistíte v jejich historicky prvním edičním plánu, který si celý můžete online prolistovat ZDE. Již se připravuje nová série z pera již zmíněné Anny Todd či novinka od autorky Červené, bílé a královsky modré. Nesmíme také zapomenout na finále trilogie Smrtka s názvem Zvon, které právě vyšlo!

Zkrátka a dobře si milovníci young adult literatury mají na co těšit! Přejeme Yoli, ať je tento rok minimálně stejně úspěšný jako ten předchozí.   

Neal Shusterman
399 Kč
Addair Theo, Musilová Anna, Šardická Kateřina, Mintová Magdalena, Bílková Alžběta, Novotný Aleš...
249 Kč
Anna Todd
299 Kč
Angie Thomasová
39 Kč
Anna Todd
239 Kč