Povedená pracovní knížka

Recenze Barbora Cirklová | 8. března 2021

Řekla bych, že jde o pracovní sešit, ale při tloušťce této “tiskoviny” mi slovo sešit nejde úplně na jazyk. Je to knížka. Sice s měkkými deskami, ale knížka. Doplňovací. Tedy pracovní knížka, cvičebnice, chcete-li. A okamžitě nás zaujala.

Už jen název je skvělý, chytlavý. Dcera si od prvního dne za mnou chodila a ptala se, jestli si vyplníte další stránku z “Nauč Edu abecedu“. Je to snadno zapamatovatelné a zní to dobře. Obal je veselý a sympatický, základní barva je světle modrá a zrzavý kudrnatý klučina vypadá přátelsky. K němu na obálce přibyl robot a citron, taky tužka a baterka, protože se vším se Eda v abecedě, na stránkách této cvičebnice,  setká.

Doplňovací kniha Nauč Edu abecedu má jasnou a opakovatelnou strukturu, začíná se seznámením s písmenkem a jeho grafickou podobou. Děti hledají ve změti různých písmen to, které je zvýrazněné v levém horním rohu stránky. Obtáhne všechna vybraná písmenka pastelkou a pokračuje k dalšímu úkolu. V dalším úkolu najde sérii obrázků, která má pojmenovat a hledat ta, která například začínají na právě zmíněné písmenko. Zkrátka a dobře, na seznámení s písmenkem navazuje sérii úkolů a cvičení, které dítě s písmenkem lépe seznámí a umožní dítěti si písmenko přirozeně zapamatovat. Kniha v těchto cvičeních ale neučí jen abecedu, ale pomáhá dětem trénovat ruku, pozornost, komunikační schopnosti a další užitečné věci. Prvňáčci úkoly zvládnou velmi dobře a myslím, že velkou část úkolů by zvládli i předškoláčci.

Můj názor

Mám radost. Díky tomu, že mám dcery opět doma, snažím se s nimi učit. Běžné učebnice ale mohou být občas příliš nudné a tak je skvělé mít pracovní knížku, která přinese zase “svěží vítr” a dítě na chvíli zaujme, pobaví a něco naučí. Nauč Edu abecedu jsme si okamžitě oblíbili. Dcera (prvňáček) ji dobrovolně vyhledává a úkoly obsažené v této knize ráda vyplňuje. Obrázky jsou veselé a milé, úkoly praktické a promyšlené. Doporučený věk je 5+, což odpovídá, má šestiletá dcera úkoly zvládá, ale jak jsem již zmínila, mladší čtyřletá dcera by jistě pěknou řadu úkolů mohla plnit také.

Barbora Cirklová

Stará Ester, Starý Milan
259 Kč