Březnové knihy, kterých se nemůžeme dočkat

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 16. února 2021

Kromě prvních kytiček v březnu vykvetou taky výborné knižní novinky. Těšíme se, až se začteme – ideálně na sluníčku!

VÉVODA A JÁ

Bridgertonovi je seriál, o kterém mluví celý svět. Nejsledovanější pořad v historii Netflixu vznikl na motivy knih Julie Quinnové a první teď vychází znovu s krásnou seriálovou obálkou! Čtenáři se shodují, že knihy této autorky mají nejen romantickou jiskru, ale taky nesmírně zábavné a vtipné dialogy. Nemůžeme se dočkat!

ZVON

Od Smrtky se nedalo odtrhnout. Nimbus nás šokoval. A teď vychází Zvon! Závěr trilogie Neala Shustermana ze světa, kde lidstvo porazilo smrt, fanoušci už netrpělivě očekávají. A my se nedivíme. Autor šikovně zobrazuje svět, který je na první pohled dokonalý, ale při bližším pohledu má víc vad než ten náš...

VEČER A JITRO

Kena Folletta asi nemusíme představovat? Autor legendárních Pilířů země se vrací do městečka Kingsbridge v roce 997, kdy Anglie čelí útokům Vikingů a v zemi panuje chaos. Vzrušující dobu sledujeme očima hrstky postav, jejichž příběhy se prolínají v monumentální tapiserii. Jeden z nejočekávanějších románů roku!

DÍTĚ NA NÁSTUPIŠTI

Píše se rok 1939 a do Prahy se blíží nacistická armáda. Eva ví, že pokud neuteče teď, tak už nikdy. A když všechny plány selžou, je odhodlaná zachránit alespoň svou dceru… Silný příběh dvou žen z opačných koutů Evropy, které válka nečekaně spojí!

V DOBRÉM I ZLÉM

Hltali jste Manželé odvedle nebo Zmizelou? Tohle je kniha pro vás! Když se mladá právnička ujme starého přítele obviněného z vraždy své manželky, odhalí, že tady něco nehraje. A když postupně proniká do temné historie zdánlivě dokonalého manželství, začne si uvědomovat, že i její vlastní manžel něco skrývá...

VÝJEZDOVKA

Vaše nejhorší noční můry jsou jejich denní chleba… Pestrá sbírka krimi povídek vychází ze skutečných případů, se kterými se autor během své služby u policie skutečně setkal! Najdete tady příběhy mrazivé a napínavé, ale i bizarní a úsměvné. Prostě tak, jak je napsal sám život!

Ken Follett
349 Kč
David Urban
239 Kč
Neal Shusterman
399 Kč
Kimberly McCreight
319 Kč
Julia Quinnová
239 Kč
Gill Thompson
319 Kč