6 knižních důvodů, proč se těšíme na únor

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 25. ledna 2021

Únor je sice nejkratší měsíc v roce, ale dobrých knih vyjde tolik, že nebudeme vědět, co číst dřív! Na tyhle knihy se těšíme nejvíc…

SAMA PROTI VŠEM

Uprostřed noci se před domem známé autorky thrillerů objeví opuštěný chlapec. Tvrdí, že se ho někdo snaží zabít. A že v tom má prsty i policie! Pokud milujete detektivky, Briana Freemana už nejspíš znáte – a pokud ne, tak to koukejte napravit! Noční pták, Vnitřní hlas a Klikatá cesta se samotářským sympaťákem v roli vyšetřovatele, jsou naprosto výborné. Sama proti všem je ale samostatný román, takže po knize sáhněte, i když jste od autora zatím nic nečetli!

DÍTĚ TŘETÍ ŘÍŠE

Co kdyby měl Adolf Hitler dítě? O existenci dědice třetí říše historikové dodnes vedou zapálené debaty. V knize Mandy Robotham je k porodu přizvána žena, která čelí těžkému rozhodování: má ublížit dítěti, které vlastně za nic nemůže? Nebo má přivést na svět potomka nejohavnějšího muže v dějinách?

MĚSTO PLNÉ OKEN

Zatáhněte žaluzie, vrah vás vidí! Když na rušné křižovatce přesně mířená střela zasáhne svou oběť, vyšetřovatelé jsou zmatení: odkud ta kulka přilétla? K případu je povolán muž, který se na věci umí podívat z jiného úhlu – a okamžitě pochopí, že má tu čest s geniálním ostřelovačem… A pak vrah udeří znova!

STROJE JAKO JÁ

Velká Británie prohrála válku o Falklandy a Alan Turing se věnuje vývoji umělé inteligence… To je alternativní historie 80. let minulého století od autora legendárního Pokání. Ale ačkoliv to může na první pohled vypadat jako sci-fi, v jádru příběhu píše Ian McEwan o lásce a lžích. Nemůžeme se dočkat, vypadá to skvěle!

BEZ PŘÍČINY

Tenhle vrah vás nechce připravit o život, nýbrž o rozum! Pokud se vám stýská po knihách Stefana Ahnhema nebo čekáte na novinku Chrise Cartera, zkuste debutový thriller Eda Jamese. Řádí tu nepředvídatelný šílenec, který své oběti trápí těmi nejhoršími způsoby – hladem či nedostatkem spánku. A už má vyhlédnutou příští oběť!

PO PRAVDĚ

Coby spisovatelce jí lži a výmysly vydělávají na živobytí. Jenže teď přišel čas říct konečně pravdu… Ublížila v dětství svému bráškovi? A má něco společného s podivným zmizením svého manžela? Nejnovější psychothriller od autorky bestsellerů Chůva nebo Dokonalá doporučuje i Shari Lapena!

Mandy Robotham
279 Kč
Brian Freeman
99 Kč
Robert Pobi
319 Kč
Ed James
319 Kč
Ian McEwan
319 Kč
Gilly Macmillanová
239 Kč