Ta nejlepší romantika roku 2020

Recenze Barbora Mikešová | 18. ledna 2021

Během minulého roku vyšlo napříč všemi žánry mnoho a mnoho knih. Pokud však rádi zabrouzdáte do sekce romantiky, máme pro vás pár tipů na tituly, ve kterých ji naleznete v nejrůznějších podobách.

Malé ženy

Hned zkraje loňského roku se nakladatelství Ikar soustředilo na román, který se těší oblibě po celém světě. Během února vyšlo v pořadí již třetí vydání nestárnoucího příběhu americké spisovatelky Louisy May Alcottové, Malé ženy. Děj se odehrává během občanské války Severu proti Jihu a sleduje osudy čtyř hlavních hrdinek – Meg, Jo, Beth a malé Amy. 

Malé ženy se staly nestárnoucí klasikou, ve které si každý čtenář najde svou oblíbenou postavu, díky které se od příběhu zkrátka a dobře neodtrhne.

Miluj mě vším

U kouzelného čísla tři ještě zůstaneme. Během loňského roku totiž zaplesalo srdce pravděpodobně mnoha čtenářkám (čtenáře však nevyjímaje!). V loňském roce jsme se dočkali v pořadí již třetího pokračování knižní série Stavitelé snů, Miluj mě vším, od americké autorky Jennifer Probstové. Pokud si nenecháte ujít žádný romantický a odpočinkový příběh, zmiňovaná série pro vás bude to pravé ořechové. Tak jako předešlé díly, i Miluj mě vším vám do žil vlije notnou dávku romantiky. 

Kavárna u Anděla, Osudová léta, Dcery naděje

Všechna romantická srdce zaplesají i nad románem Marie Lamballe alias Anne Jacobsové, jejíž jméno vám může být povědomé díky úspěšné knižní sérii Panský dům. Loni nakladatelství Ikar vydalo další autorčin román s názvem Kavárna u Anděla, který vypráví příběh jedné kavárenské dynastie na přelomu 20. století.

Kavárna u Anděla si téměř hned našla své čtenáře, kteří se ještě tentýž rok dočkali i druhého dílu s názvem Osudová léta. Dobrou zprávou pro letošní rok je, že se již chystá v pořadí třetí díl, Dcery naděje.

Milostný příběh jednoho života a Červený adresář

Z loňského roku by byla převeliká škoda nevyzdvihnout román (taktéž z produkce nakladatelství Ikar) Milostný příběh jednoho života, který je jakousi sondou do života jedné postarší dámy s přezdívkou Missy. Pokud si sem tam rádi přečtete příběh o naději, přátelství, zapomenutých touhách a přání, jednoduše příběh, který vás chytí za srdce, Milostný příběh jednoho života je více než vhodnou volbou.

Pro ty, kteří tuto knihu už přečetli, máme alternativu z roku 2018 v podobě švédské románové senzace Červený Adresář. Ten je taktéž sondou do života jedné postarší dámy a nabízí prostor pro uvědomění si, co člověk v životě stihl, nestihl, co mohl udělat jinak a jak by se s tím mohl vypořádat.

Jako hvězdy v temné noci

Závěr loňského roku bezesporu patří Jojo Moyesové a její novince Jako hvězdy v temné noci. Autorčin poslední román se od jejích předešlých mírně liší, což si mnozí čtenáři velmi chválí. Přestože v něm na romantiku narazíme, snad ještě důležitější je téma rovnoprávnosti žen na počátku 20. století. Kniha o odvaze, síle a přátelství žen je více než důstojným zakončením loňského roku. 

 

Barbora Mikešová

Jojo Moyesová
299 Kč
Jacobsová Anne alias Lamballe Marie
319 Kč
Jennifer Probstová
279 Kč
Jacobsová Anne alias Lamballe Marie
319 Kč
Louisa May Alcottová
349 Kč
Sofia Lundbergová
279 Kč