Super jídla, jednoduché postupy!

Recenze Ivona Šabíková | 5. ledna 2021

Zdeněk Pohlreich je věhlasně známý český šéfkuchař, gastronom, autor kuchařek a moderátor kuchařských pořadů a právě přichází s novou publikací pro všechny kuchaře a kuchařky, kteří mají v oblibě nenáročná a jednoduchá jídla se super chutí!

Základními stavebními kameny této knihy jsou: jednoduché nenáročné postupy, snadná orientace, inimum vstupních surovin a super výsledek. V zásadě jde o „super“ jídla vyttvořená jednoduchým postupem. Úroveň náročnosti je podobná jako hrahra se stavebnicí od Lega. (Str. 5)

Jak už to bývá, autor nevynechal úvodní dvojstránku, kde se dozvíte něco více o tom, proč se přiklonil právě k námětu jednoduchého vaření a co jemu samotnému se na něm líbí. Následuje kapitola Než s knihou začnete pracovat. V čem spočívá princip knihy? Jaké jsou suroviny? Právě to se na jedné stránce dozvíte a pak následují tradiční i netradiční super jednoduché recepty.

Kuchařka se dělí na polévky, přesně šest polévek, které jsou jednoduché a vypadají naprosto luxusně. Dále máme recepty Jídla z jednoho hrnce, kterých je přesně čtrnáct a týkají se různých druhů masa i zeleniny. Nesmí chybět Hlavní jídla, přesněji třicet devět receptů, které nespadají jen do české kuchyně, ale přesto jsou jednoduchá a suroviny na ně běžně zakoupíte. Podle kuchařky se můžete pustit také do Pečiva, salátů a příloh. Tak se také jmenuje další pasáž, která obsahuje jedenáct lákavých receptů. Vše uzavírá kapitola Dezerty s deseti dobrotami, jenž se vám budou vařit sami. V závěru publikace je samozřejmě obsah, abyste recepty lépe dohledali a také mozaika jednotlivých fotografií jídel.

Čím se tato kuchařka liší od ostatních? Mimo jednoduchých postupů také tím, že suroviny jsou zobrazené fotografiemi a tak máte hned na první pohled přehled o tom, co budete potřebovat, aniž byste museli přečíst seznam ingtediencí. Každý recept má tedy přehled potřebných potravin, jednoduše a stručně podaný postup a hned naproti celostránkovou fotografii daného pokrmu, takže vás snadno navnadí.

Za tu dobu, co mám kuchařskou knihu doma, jsem vyzkoušela jen pár receptů. Je příhodné, že se nejedná jen o typické české pokrmy, ale Zdeněk Pohlreich se nebojí vám představit i ty netradiční, které sahají spíše do jiných kultur. Postupy jsou opravdu jednoduché a vaření jakbysmet, takže je zvládne podle mého i ten, kdo se denně v kuchyni neotáčí.

Chcete-li změnu a toužíte po nápaditém jídelníčku, pak je tento titul jasnou, chutnou a rychlou volbou, jak obměnit pokrmy. Mohu doporučit.

 

Ivona Šabíková

Zdeněk Pohlreich
368 Kč