VÁNOČNÍ INSPIRACE: Knihy pro celou rodinu!

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 11. listopadu 2020

Staré přísloví praví, že nejlepší dárek je kniha, protože to je dárek, který obdarovaný může otevřít mnohokrát a pokaždé tam najde něco jiného. Tady je náš letošní výběr těch nejlepších knih pod stromeček!

KOMPLET HADROVÝ PANÁK

Pod stromečkem samozřejmě nesmí chybět prvotřídní thriller! A tohle dárkové vydání celé trilogie Hadrový panák vezme dech i těm, kdo už knihy četli! Samozřejmě ale větší radost budou mít ti, které trilogie Daniela Colea dosud míjela. Je něco lepšího než se začíst do knihy a vědět, že až ji dočtu, už na mě čeká další díl? :)

POIROT: PRVNÍ A POSLEDNÍ PŘÍPAD

Letos slavíme hned dvě kulatá výročí spojená s Agathou Christie! Je to 130 let od narození této geniální spisovatelky a přesně 100 let od chvíle, kdy vyšel první příběh Hercula Poirota: Záhada na zámku Styles. V tomto elegantním vydání najdete kromě něj taky Poirotův poslední případ Opona. Obě knihy ve stylovém boxu, který se krásně vyjímá pod stromečkem i v každé knihovničce.

AFTER BOX

Říká se, že teenageři moc nečtou, ale série After dokazuje opak! Všichni mladí čtenáři, kteří se do příběhu ponořili, jej nemohli odložit! Svědčí o tom nadšené ohlasy i úspěch filmů. Tahle romantická série Anny Todd je prostě trefa do černého! A nyní konečně vyšla kompletní série v pěkné krabici. Objednávejte rychle, knihy Anny Todd nikdy nevydrží skladem dlouho!

KYTICE

Sbírku drsných básní Karla Jaromíra Erbena jsme zřejmě četli všichni v rámci povinné četby, ale tohle luxusní vydání s ilustracemi Míly Fürstové vám Kytici ukáže tak, jak jste ji ještě neviděli! Slavná česká výtvarnice, která dělala i obálku alba kapely Coldplay, každou z lidových balad doprovodila melancholickými ilustracemi, které čtení dodávají úplně jiný rozměr! Nádherný dárek pod každý stromeček!

JAKO HVĚZDY V TEMNÉ NOCI

Samozřejmě tady máme i tip pro všechny romantické duše! Knihy Jojo Moyesové jsou vždycky zárukou nádherného zamilovaného příběhu. Je tady ještě někdo, kdo nečetl Než jsem tě poznala nebo Dívka, již jsi tu zanechal? Nemyslíme si! Každopádně novinka ve světě sbírá nadšené ohlasy a čte se jedním dechem, takže kdo potřebuje v chladných zimních měsících zahřát u srdce, tomu ať Ježíšek nadělí tuhle knihu!

NEJKRÁSNĚJŠÍ DÁREK

12 vánočně laděných povídek od 12 mladých českých autorů. To je sbírka Nejkrásnější dárek, kterou doporučujeme všem mladým tělem i duchem! Najdete tady povídky od Theo Addaira, Anny Musilové, Magdaleny Mintové, Kateřiny Šardický nebo Alžběty Bílkové. A navíc nádherné ilustrace české výtvarnice Myokard. Kniha svým zaměřením ukazuje, že Vánoce mají mnoho podob - od šťastných a veselých přes romantické až po temné a melancholické.

KEJKLÍŘ

Kdo miluje historické romány, ten pod stromečkem stoprocentně bude chtít najít Kejklíře. Románové zpracování životního příběhu Johanna Georga Fausta, historické postavy opředené tolika pověstmi, že spousta lidí ani netuší, že skutečně žil. Knihu napsal Oliver Pötzsch, autor známé ságy Katova dcera!

STELA V ZEMI TUČŇÁKŮ

Loni se stala obrovským hitem dětská knížka Stela a 16 huskyů, autorka letos napsala další dobrodružství malé Stely, tentokrát malé čtenáře přenese na Antarktidu! Dlouhodobě podporujeme české autory a české knihy, takže Stela v zemi tučňáků je náš jasný tip pro děti! Kniha je krásně ilustrovaná a text zvládnou děti od 7 let, případně je možné jim z knihy předčítat.

DIÁŘ ESTER A JOSEFINA

A náš poslední tip na dárek je diář! Diáře jsou skvělé dárky v tom, že obdarovaného pak doprovázejí celý rok. A když je navíc z dílny oblíbeného dua Ester a Josefina, tak je volba jasná! Zatímco na své stránce a v knihách Terapie sdílením Ester a Josefina sdílely vaše konverzace, v diáři na rok 2021 sdílejí ty svoje!  

 

Taky u vás pod stromečkem nesmějí chybět knihy? :)

Jojo Moyesová
299 Kč
Oliver Pötzsch
149 Kč
Tereza Pařízková
239 Kč
Erben Karel Jaromír, Fürstová Míla
519 Kč
Geislerová Ester, Bakošová Josefina
239 Kč
Addair Theo, Musilová Anna, Šardická Kateřina, Mintová Magdalena, Bílková Alžběta, Novotný Aleš...
249 Kč
Daniel Cole
599 Kč