Vybrali jsme nejlepší bestsellery roku!

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 3. listopadu 2020

5 knih, které stojí za to mít v knihovničce.

Na začátku každého roku v redakci připravujeme tabulku 5 nejdůležitějších knih, které vyjdou. Jsou to knihy, které se dostaly na vrcholky žebříčků bestsellerů, nasbíraly řadu ocenění nebo se staly nečekaným fenoménem. Těm pak dáváme větší prostor, protože věříme, že si to zaslouží a že si je oblíbí i čeští čtenáři. Jaké knihy jsme vybrali letos a proč?

FÁMA

Fáma vyšla hned zkraje roku, v únoru, a i v období, kdy se čtenáři ještě prokousávají zásobami čtení z Vánoc, si tenhle překvapivý debut Lesley Kary získal nadšené ohlasy čtenářů. Britská spisovatelka si zkušeně pohrává s očekáváním čtenářů a pomalu nechává atmosféru zhoustnout. To, co začalo jako nevinný drb bude někoho stát život! Na Fámě se nám líbilo, že to není typický thriller - je to spíš psychologický román, který nejde odložit!

KONEC HRY

Závěr trilogie Hadrový panák byl jedním z nejočekávanějších thrillerů roku 2020. Připravili jsme dokonce velkolepé autogramiády Daniela Colea v Praze i Brně, ale bohužel v březnu, kdy se to mělo odehrát, přišla korona a zhatila naše plány. Kniha si každopádně pozornost zaslouží i tak! Po drsných thrillerech Hadrový panák a Loutkář je Konec hry komornější, odlehčenější a začíná podivnou vraždou v pokoji zamčeném zevnitř… 

 

IMAGINÁRNÍ PŘÍTEL

Stephen Chbosky se proslavil senzační knihou Ten, kdo stojí v koutě. Jeho srpnová novinka je ale z úplně jiného soudku. Imaginární přítel svou hrůzostrašnou atmosférou připomíná spíš horory Stephena Kinga nebo seriál Stranger Things. Hlavním hrdinou je chlapec, který zjišťuje, že vedle našeho světa je ještě jeden temný svět. A že se hranice mezi nimi začínají bořit… Nadšené ohlasy Johna Greena, Emmy Watson a významných literárních kritiků nás přesvědčily, že tahle kniha v top pětce chybět nemůže!

 

LIŠKA

Legendární spisovatel Frederick Forsyth se v září po čtyřleté pauze vrátil s další vzrušující novinkou. S knihou, o které někteří říkají, že je autorova poslední. Fredericku Forsythovi je 82 let a patří mezi nejprestižnější a nejslavnější žijící spisovatele. Liška vypráví vzrušující příběh mladého hackera, který se dostane do hledáčku nebezpečných organizací. Jeho počítačové schopnosti jsou totiž zbraň, která může spustit třetí světovou válku!

 

JAKO HVĚZDY V TEMNÉ NOCI

Ve výběru pěti nejdůležitějších knih roku samozřejmě nesmí chybět ani romantika, zvlášť když je z pera samotné královny romantických příběhů Jojo Moyesové! Autorka bestsellerů Než jsem tě poznala a dalších se vrací s nádherným příběhem odvážných žen, které se rozhodly šířit vědomosti a lásku ke knihám v zapadlém americkém městečku v době hospodářské krize.