Pozvánka na křest knihy ZLATÁ LÉTA S KARLEM GOTTEM

Setkání s autory Knižní klub | 10. září 2020

Zveme Vás na křest knihy Zlatá léta s Karlem Gottem! Křest se uskuteční dne 16. září v Paláci knih LUXOR na Václavském náměstí 41, Praha 1 od 18.00 hodin.

Kniha známého hudebníka a hráče na bicí nástroje Jana Žižky, jenž vzpomíná na svůj profesní i soukromý život a především na krásná léta strávená v orchestru Ladislava Štaidla, doprovodné kapele Karla Gotta. Vypráví o příhodách, které se zpěvákem a se svými spoluhráči zažil, o koncertech doma i v zahraničí, uvádí i stručné charakteristiky členů orchestru a nezapomíná ani na další významné hudebníky a zpěváky, které za svůj život potkal. S obdivem píše o profesních a lidských kvalitách Karla Gotta, na něhož stále myslí s úctou. Autor v úvodu své knihy uvádí: „Doufám, že čtenáře, příznivce a fandy Karla Gotta potěší mé vzpomínky na tak výjimečného umělce a mně velice blízkou osobnost psané z trochu jiného pohledu než články žurnalistů, kteří získávali informace vždy z mnoha neosobních zdrojů. Nikdy však z úhlu pohledu jeho muzikanta, který s ním prožil, byť většinou skrytý za jeho zády, čtvrt století spolupráce. Karle, díky za ta krásná léta po Tvém boku!!!“

 

Jan Žižka (*1954) se narodil v Praze. Pochází z muzikantské rodiny – jeho otec Vladimír Žižka se stal ještě za svého života legendárním hráčem na bicí nástroje. Jan Žižka absolvoval pražskou konzervatoř, obor bicí nástroje ve třídě prof. Vladimíra Vlasáka. Již během studií spolupracoval s Českou Filharmonií, Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a Orchestrem činohry Národního divadla. Spoluzakládal původně jazzrockový Pražský výběr Michaela Kocába a Pražský Big Band Milana Svobody.

Od roku 1977 se stal členem Orchestru Ladislava Štaidla, později KGB – Karel Gott Bandu - a Karla Gotta doprovázel celých 25 let, až do léta 2002. V letech 1993–1997 působil a byl spoluzakladatelem formace „Rudolf Rokl trio". Dále spolupracoval se SOČR, Orchestrem Václava Hybše, Big Bandem Radio Praha, Afrolatin Bandem Jany Koubkové, Charlie´s Blood Group a dalšími. Od roku 1999 pedagogicky působí na Konzervatoři Jaroslava Ježka a je členem Pražského filmového orchestru, se kterým pravidelně koncertuje.