6 KNIŽNÍCH DŮVODŮ, PROČ SE TĚŠÍME NA ZÁŘÍ

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 19. srpna 2020

Září znamená konec dovolených a návrat k pracovním povinnostem nebo do školy. My se ale nemůžeme dočkat, protože vyjde řada knih, které rozhodně stojí za to!

CHLAPEC Z LESŮ

Harlan Coben je známý autor bestsellerových thrillerů Cizinec, Temné lesy, Na útěku a další. Čtenáři je tak milují, že podle některých dokonce vznikly seriály na Netflixu nebo filmy. A v češtině se po roce konečně dočkáme další novinky: Chlapec z lesů je pořádně zamotaný příběh, ve kterém se záhady kupí jedna za druhou a lidé mizí za podivných okolností! Na tohle se moc těšíme!

MAJÁK NA ÚTESECH

Anne Jacobsová, autorka trilogií Panský dům a Venkovské sídlo, pod pseudonymem Marie Lamballe napsala nádherný příběh o dívce, která ztratí paměť a shodou okolností se ocitne v malebné Bretani, kde ji místní přijmou za svou. Jenže na novém životě se brzy objeví první praskliny – starý život si ji totiž najde…

LIŠKA

Legendární spisovatel Frederick Forsyth se po čtyřleté pauze vrací s další vzrušující novinkou! Když se do počítačů Pentagonu nabourá mladý muž s brilantním mozkem a přezdívkou Liška, dostane tajná služba nápad využít ho proti nepřátelským zemím. A vzrušující hra na kočku a lišku začíná! 

VINAŘSTVÍ

Rodinná sága z vinohradu. Kniha, kterou si chcete vychutnat jako dobrý ročník. Osudy služebnictva i obchodníků s vínem se tady prolínají jako různé odrůdy vinné révy a rodinné vztahy a lásku krutě ohrozí světová válka. Nádherné čtení s jiskrou!

HRDINKY

České dějiny nepsali jen muži! Výjimečná kniha o 60 ženách, které změnily české dějiny a současnost je nejenom neuvěřitelně zajímavá, ale taky vizuálně naprosto nádherná! Od Elišky Přemyslovny přes závodnici Elišku Junkovou až po Olgu Havlovou. Za knihou stojí autorka Žitkovských bohyň Kateřina Tučková a na medailoncích se podílela například i mladá spisovatelka Anna Musilová!

DENÍK Z WU-CHANU

Příběh o tom, jak to vlastně celé začalo. Čínské město Wu-Chan do letošního roku nikdo neznal. Jenže právě tam vypukla světová epidemie koronaviru a právě tyhle události popisuje čínská spisovatelka Fang Fang. Autorce kvůli knize hrozí pronásledování ze strany čínské vlády.

Tučková Kateřina, Fučíková Renáta, kolektiv
319 Kč
Fang Fang
299 Kč
Marie Lamballe
359 Kč
Frederick Forsyth
279 Kč
Harlan Coben
319 Kč