Až tahle krize skončí, přijedeme! Daniel Cole, Shari Lapena a další se těší do Česka

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 28. března 2020

Jejich plánované návštěvy byly zrušeny, zahraniční spisovatelé čtenářům alespoň posílají milé vzkazy.

Jako by zavřená knihkupectví nebyla sama o sobě dost velkou ranou pro všechny knihomoly, ruku v ruce s epidemií koronaviru byla zrušena spousta knižních akcí. Kromě samostatných autogramiád a besed se zahraničními autory byl zrušen i květnový veletrh Svět knihy, který měla navštívit celá plejáda slavných spisovatelů a spisovatelek.

 

"Velmi jsem se těšila na květnovou návštěvu Prahy. Koronavirus tomu zabránil a my to musíme respektovat. Moje návštěva je pouze odložena, nikoliv zrušena. Pevně věřím, že se potkáme v Praze na knižním veletrhu příští rok!" napsala Anna Jacobsová, autorka oblíbených sérií Panský dům a Venkovské sídlo. V květnu měla v Praze osobně představit svůj nový román Kavárna u Anděla.

 

Vzkaz českým čtenářům poslala i jiná Anna - Anna Todd, autorka fenomenálního bestselleru After: Polibek. “Moc mě to mrzí, pořád jsem doufala, že se to přežene a já budu moct přijet do Prahy,” řekla v dojemném videu, které poslala do redakce nakladatelství YOLI. “Jakmile to bude možné, ráda přijedu. Do té doby čtěte své oblíbené knihy a nezapomeňte přitom objevovat i nové.”

 

V březnu měl Prahu a Brno navštívit Daniel Cole, autor úspěšných thrillerů Hadrový panák, Loutkář a Konec hry. I jeho zrušené akce moc mrzí. “Věřím, že setkání s českými čtenáři se podaří naplánovat na jindy. Skutečně jsem se těšil, ale coby bývalý záchranář chápu, že zdraví je na prvním místě,” vzkazuje tenhle sympatický Brit.

Nejnovější rozhovor s autorem si přečtěte na idnes.cz.

 

Kanadská spisovatelka Shari Lapena to bere s nadhledem: “Život je nepředvídatelný jako dobrá detektivka,” napsala. “Na návštěvu České republiky jsem se moc těšila, přátelé mi ji srdečně doporučovali, ale nebojte, o mou novou knihu nepřijdete.” Novinka Jeden z nás vyjde v první polovině letošního roku.

 

 

 

https://www.knizniklub.cz