6 DŮVODŮ, PROČ SI NA ČTENÁŘE KORONAVIRUS NEPŘIJDE

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 28. března 2020

Spousta lidí se zavřenými obchody a povinností zůstávat doma propadá depresím a úzkosti. Má to ale své výhody a nikdo je nedokáže ocenit víc než my knihomolové...

1. KNIHY SE DAJÍ NAKUPOVAT I PŘES INTERNET

Jasně, není to ono, taky dáváme přednost kamenným knihkupectvím, kde to voní knihami, kde si můžeme knížkami listovat, osahat si je a když se nikdo nedívá, tak třeba i přivonět. Jenže jde do tuhého a kamenné prodejny zavřely. Naštěstí tady pořád jsou online knihkupectví, která sice nevoní, ale na druhou stranu zase mají větší výběr a většinou i slevy!

 

2. ČAS NA DOHNÁNÍ ČTENÁŘSKÝCH RESTŮ

Kina, bary, divadla, restaurace... To vše je teď zavřené. Setkávat s přáteli se nejde. To je přece ideální příležitost dočíst tu knihu, kterou jste o Vánocích začali, ale pak jste na ni přes každodenní povinnosti zapomněli! Nebo třeba v knihovničce doma máte knihu, kterou si už dlouho chcete přečíst, ale pořád na ni nebyl čas... Tak teď už je!

 

3. ÚKLID KNIHOVNY

Uklízení nemá rád asi nikdo, ale jak jde o uklízení a přerovnávání knihovny, to je jiná! My knihomolové prostě milujeme, když se ve svých knihách můžeme přehrabovat, přemýšlet, zda je lepší je seřadit podle abecedy, autora, nakladatele nebo dokonce barvy... Tak si přerovnejte knihovničku a třeba si přitom i uklidíte v hlavě!

 

4. SDÍLENÍ DOJMŮ

Co je druhá nejlepší věc hned po čtení knih? Povídání si o knihách! Na nějaké vysedávání s kamarádkou to teď nevypadá, ale to vůbec nevadí. Knihomolové si o knihách povídají na Facebooku, na Instagramu, na blozích, v podcastech nebo ve videích na YouTube! Zapojte se taky do debaty a zapomeňte na koronavirovou samotku!

 

5. ČTENÍ CELÝ DEN

Někteří lidé jsou momentálně bez práce, někteří musejí pracovat doma. Má to i své výhody: třeba číst v deset hodin dopoledne! To by se v běžný pracovní den stalo jen těžko! Berte tohle dočasné zpomalení životního tempa jako příležitost dělat věci trochu jinak - i když jen dočasně.

 

6. LEPŠÍ ČÍST KNIHY NEŽ ZPRÁVY

Utečte před smutnými zprávami ze světa do příběhů, kde je svět stále ještě v pořádku. Odpočiňte si od úzkostlivých předpovědí dalšího vývoje, děsivých záběrů v televizi nebo znepokojivých prohlášení některých vládních představitelů. Lék je jednoduchý: otevřít pořádně tlustý historický román Kena Folletta nebo nádhernou romantickou knihu Jojo Moyesové a přemýšlet o jiných věcech...

https://www.knizniklub.cz