Čeští spisovatelé v rouškách: “Čtením teď můžete zachránit svět!”

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 19. března 2020

Přečtěte si, co vám vzkazuje Michal Viewegh, Dominik Landsman nebo Bára Nesvadbová!

 

MICHAL VIEWEGH

“Život je to, co se děje, zatímco si děláme jiné plány. Tohle úsloví, milí čtenáři, patří minimálně od prosince 2012, kdy mi praskla srdeční aorta, k mým oblíbeným a v těchto dnech se opět stalo nanejvýš aktuálním. Myslím, že vám by se v současné situaci mohlo taky líbit... Ať vás síla provází a ať se vám virus vyhýbá!” napsal čtenářům v otevřeném dopise nejslavnější český spisovatel.

Nový román Michala Viewegha se bude jmenovat Převážně zdvořilý Leopold a má vyjít na apríla podle plánu. Knihu už si jde předobjednat!

 

TEREZA BOUČKOVÁ

Autorka úspěšných knih Rok kohouta nebo Život je nádherný čtenářům přeje “pevné nervy, disciplínu při dodržování karantény a hezké knížky po ruce, které vám pomůžou přečkat čas samoty v dobré společnosti.” Zároveň má pár tipů, jak se udržet v duševní pohodě: “Každý den si najděte něco, z čeho se můžete radovat a co vás potěší. Já se teď raduju z knížky, kterou pro vás v Odeonu chystáme. Jmenuje se Bhútán, má láska. V počítači už mi přistál první náhled na ni. Bude to krásně udělaná knížka povídání o životě s krásnými fotkami překrásné země. Těším se, že se z ní brzy budete radovat i vy!”

 

DOMINIK LANDSMAN

Svérázný autor Deníčku moderního fotra poslal jak jinak než vtipný pozdrav, který zde musíme zveřejnit celý:

“Zdravím všechny přátele kvalitní literatury a potom taky zdravím čtenáře mých knížek. Věřím, že v těchto nelehkých dobách trávíte spoustu času čtením, protože co taky jinýho. Pamatujte na to, že čím víc budete sedět zavřený doma a číst si, tím víc zachráníte životů. Teď přišla vaše šance. Čtením knížek zachránit svět. Využijte to!”

 

BÁRA NESVADBOVÁ

Oblíbená česká spisovatelka Barbara Nesvadbová trávila poslední dny šitím roušek pro své okolí. Podle jí je úžasné vidět, jak se česká společnost semkla. “Lidé, čtěte!” vzkazuje čtenářům. “Knížky nám pomůžou udržet si čistou hlavu a odvedou mysl od starostí,” dodává autorka novinky Hovory s doktory.

 

ANNA MUSILOVÁ

Vzkaz čtenářům připravila i autorka young adult bestsellerů Tamařino souhvězdí a Černooká. Anna Musilová vybízí lidi k ohleduplnosti, trpělivosti a říká, že všechno zlé je k něčemu špatné. “Třeba se ze současné krize poučíme, doženeme čtenářské resty nebo třeba konečně napíšeme ten román, na který pořád nebyl čas,” říká.

 

 


 

https://www.knizniklub.cz