7 nových knih, které zazáří v září

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 15. srpna 2019

Září je začátek školního roku a taky nové knižní sezony! Redaktoři a překladatelé se vracejí z dovolených a připravují hromady skvělých novinek. Dámy a pánové, tohle je 7 zářijových knih, na které se těšíme nejvíc!

KRVAVÝ KVĚT

Louise Boije af Gennäs (nesnažte se to jméno vyslovit) ohromila celou Skandinávii thrillerem, který mrazivou atmosférou, postupným odkrýváním střípků skládačky a mrazivými momenty připomíná trilogii Milénium od Stiega Larssona. Mladá Sara nutně potřebuje začít s čistým štítem, a tak se stěhuje do malého špinavého bytu na periferii Stockholmu. Brzy se všechno začne měnit k lepšímu – najde si krásný byt v centru, výbornou kamarádku a dokonce i přítele! Jenže… není to příliš dokonalé na to, aby to bylo skutečné?

 

ZÁBLESK ŽIVOTA

Když do kliniky, kam chodí ženy podstoupit potrat, vpadne nelítostný střelec, životy personálu ani klientek už nikdy nebudou jako dřív… Jodi Picoultová patří mezi Spisovatelky s velkým S. Každá její kniha skrývá nejenom nezapomenutelný příběh, ale také téma, které čtenáře chtě nechtě přiměje k zamyšlení.

 

OSKERUŠE

Autor bestselleru Muffin a čaj se rozhodl, že je čas na změnu, a po dvou young adult románech napsal fantasy! Přeneste se do světa, který s nadšením zkoumá možnosti parního stroje a dalších technických vymožeností. Do světa, v němž vám uctívání matky Země může vynést pomalou smrt v žaláři. Hlavní hrdina má však jiné starosti. Starosti, které souvisí zejména s podivnými schopnostmi, které úzkostlivě tají…

 

NA ÚTĚKU

Harlan Coben je právem považován za mistra napětí. Ve svém nejnovějším thrilleru líčí temný příběh otce, který se snaží přivést ztracenou dceru zpět domů. Jenže si neuvědomuje, že spolu s ní se může vrátit i něco mnohem horšího… Kniha, kterou doporučuje i Dan Brown, rozhodně nesmí minout žádného čtenáře napětí!

 

OTAZNÍK JE POLOVINA SRDCE

Novinka od autorky bestselleru Červený adresář začíná v New Yorku, kde se Elin Boalsová živí jako fotografka. Navzdory profesnímu úspěchu ji ale stále tíží tajemství z minulosti. Před lety totiž na rodném Gotlandu udělala něco, na co dodnes myslí jen velice nerada. Bohužel to však vypadá, že aby mohla žít v klidu dál, musí se s duchy minulosti vypořádat…

 

LOVCI KNIH

Čtvrtý historický román od autora bestselleru Slon pro Karla Velikého nadchne všechny knihomoly. Odehrává se totiž v obrovské klášterní knihovně, kde se mezi zaprášenými svazky ukrývá i kniha, která může změnit celý svět! Lovec knih je odhodlaný najít ji dřív, než stihne napáchat škody, které už nepůjde vzít zpět…

 

LABYRINT DUCHŮ

Stín větru, literární thriller s prvky historického, gotického i detektivního románu, se stal kultovním knižním fenoménem a celosvětovým bestsellerem vydaným ve 45 zemích. Carlos Ruiz Zafón v něm poprvé uvedl čtenáře do magického světa Pohřebiště zapomenutých knih. Nyní jej čtenáři mají šanci navštívit naposledy. Čtvrtý díl vyjde v polovině září!

 

Která z těchto novinek vás láká nejvíc? ;)

"