Křest knihy Mirky Skočílkové VIOLKA

Setkání s autory Knižní klub | 19. března 2019

26. března se uskutečnil křest knihy Mirky Skočílkové VIOLKA.Knihu pokřtili Kamila Špráchalová a Marek Dědík.

Marika je samostatná mladá žena, která se nechce vázat, a aby si udělala v životě konečně pořádek, rozhodne se odletět na Nový Zéland… Její plány ale náhle zhatí tragická smrt sestry Violy i jejího manžela – a Marika se najednou musí postarat o malou neteř Violku, která zůstala po smrti rodičů opuštěná a trpí psychickými problémy. A aby toho nebylo málo, je také potřeba sehnat peníze na zaplacení švagrových dluhů a obstát v boji s Violčinou babičkou, sestřinou tchyní, která je po všech stránkách ukázková mrcha…

Maričin život zkrátka najednou nabere úplně jiný směr, než měl dřív. Přinese jí spoustu situací, kdy se bude muset rozhodnout, zda upřednost-nit svůj osobní zájem a jít jednodušší cestou, nebo jít až za hranu a nést důsledky. Může být i přes to všechno šťastná a hlavně udělat šťastnou i holčičku, pro niž se stala jediným majákem v moři smutku…?

Mirka Skočílková (* 1982) pochází z malého městečka na Chrudimsku. Vystudovala na Přírodovědecké fakultě v Olomouci matematiku a geografii a ještě při studiu začala učit na Základní škole ve Skutči. V současnosti učí matematiku a zeměpis na Střední pedagogické škole v Litomyšli, má dvě děti a žije s rodinou ve Skutči. Violka je její literární debut.

"