Čtenářská recenze: Blanka a Jakub Kardovi - Kublanka vaří doma

Recenze Andrea Simoglu | 24. října 2018

Kublanka vaří doma je skvělým způsobem zpracovaná kuchařka, která dokazuje, že umění vařit se může naučit opravdu takřka každý. Řeč přitom není o špagetách s kečupem, nýbrž o kvalitních, plnohodnotných a velmi chutných pokrmech.

Ať už chceme nebo ne, jídlu věnujeme spoustu času. Musíme naplánovat, co uvaříme, jaké suroviny na to nakoupíme, nemluvě o času stráveném v kuchyni přípravou samotného jídla. Pokud rodinu tvoří dva, lze jídlo řešit různými způsoby a sem tam se na jídle ošidit nebo zhřešit. Ale pokud jsou v rodině děti, už to tak lehké není. Nemáme odpovědnost jenom sami za sebe. A navíc dítěti chceme dát to nejlepší, a tím je bezesporu domácí strava.

V kuchařce Kublanka vaří doma najdete víc jak 70 receptů testovaných na dětech autorů i na mlsných rodičích.

Když jsem se dozvěděla, že Jakub a Blanka Kardovi vydávají svou kuchařku, byla jsem nadšená. Dlouhou dobu jsem totiž sledovala jejich blog s recepty a spoustu z nich jich sama vyzkoušela. Musím říct, že všechny měly úspěch.

Ve stejném duchu se nesou také recepty v tištěné kuchařce. Musím uznat, že na první pohled působí složitě, takže by se méně zdatní kuchaři mohli zaleknout. Věřte, že zbytečně. Autoři recepty perfektně zpracovali tak, že jsou dokonale přehledné a srozumitelné. Jako velkou výhodu vidím také to, že recepty pracují téměř výhradně s potravinami, které jsou běžně dostupné.

Skvělé jídlo na každý den v týdnu

Jednotlivé kapitoly sledují sedm dní v týdnu, přičemž závěr tvoří sladká tečka nakonec. Recepty jsou skutečně různorodé. Na své si přijde milovník masa i zeleniny. Spoustu inspirace najde i člověk, který rád mlsá sladkosti. Některé z receptů se opírají o tradiční pokrmy, jiné jsou zase čistě autorské a originální. U každého z receptů je krátký odstavec o tom, jak recept vznikal, komu z rodiny chutnal nejvíc apod.

Obrovský podíl na celkovém prožitku z kuchařky tvoří grafická úprava. Fotografie jsou laděny do příjemného domáckého stylu, v němž se nese styl celé kuchařky. Všechny fotky přímo lákají si recept vyzkoušet, což je u kuchařek obecně hodně důležité.

Osobně mě, jak na internetovém blogu, tak i v tištěné kuchařce, nejvíc zaujaly sladké recepty. Skoro všechny se inspirují cizími kuchyněmi, což je pro každého milovníka sladkého pečení velká výzva. Osobně jsem již vyzkoušela Eton mess a Chelsea bulky.

Pokud rádi vaříte z dostupných surovin, a jestliže rádi připravujete pokrmy nejen pro rodinu, ale i přátele, pak se vám Kublanka vaří doma, bude líbit. Naučíte se vylepšit jídla, která už znáte, ale dostanete se jistě také do kuchařských končin zcela neprobádaných.

Jsem moc ráda, že se výčet kuchařek v nabídce Knižního klubu rozšířil o tak perfektní kousek!

Autorkou recenze je Andrea Simoglu

"