7 KNIH, KTERÉ ZAZÁŘÍ V ZÁŘÍ

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 27. srpna 2018

Září je nejenom začátek školního roku, ale taky nové knižní sezony! Redaktoři a překladatelé se vracejí z dovolených a připravují hromady skvělých novinek. Vybrali jsme 7 zářijových knih, na které se těšíme nejvíc!

ŠELMA

„Na těch lesích bylo něco špatně.“ Touhle větou začíná nervy drásající thriller Šelma, který je označován za knihu roku. Spisovatel Andrew Mayne (mimochodem bývalý iluzionista a pomocník kouzelníka Davida Copperfielda) čtenáře seznamuje se svérázným profesorem Theo Crayem, který se domnívá, že brutální smrt jeho studentky nezpůsobil medvěd. Ani vlk. Ale zabiják úplně jiného typu… Už ta obálka je perfektní, nemůžeme se dočkat, až se do thrilleru ponoříme!

 

PŮL KRÁLE

Pro fanoušky Hry o trůny. Jarvi má sice jenom jednu ruku, ale zato důvtip za dva! Jenže to mu není nic platné, když ho jeho nejbližší svrhnou z trůnu a z mladého krále se stává bezcenný otrok… Všechno zlé je ovšem k něčemu dobré a mladík brzy zjišťuje, že zkušenosti, které nasbírá coby otrok, mu můžou přijít vhod, až se pokusí trůn získat zpět…

 

ČERVENÝ ADRESÁŘ

A teď něco romantického! Kniha, která se dotkne vašeho srdce. Stařence Doris je 96 let a všichni její přátelé jsou mrtví. Zbyl jí jenom červený adresář s jejich jmény. Doris tuší, že na světě již dlouho nepobude, a listuje zápisníkem a vzpomíná na krásné, smutné i dramatické chvíle svého života – na lidi, s nimiž je prožila. Tohle bude doják ve stylu Jojo Moyesové, těšte se!

 

NENÍ ÚNIKU

Sněhová vánice uvězní na dálničním odpočívadle pět cizích lidí. A jeden z nich je psychopat! Tak jednoduchý námět – a tak dokonalé zpracování! Od téhle knihy se neodlepíte! Světový bestseller Taylora Adamse vychází ve 24 jazycích a my jsme ho slupli za jeden večer! Není úniku se bude líbit všem, kdo si užívali Deset malých černoušků nebo jiné příběhy zasazené do uzavřeného prostředí.

 

SLEDUJ MĚ

Vzrušující thriller ze světa sociálních sítí, ve kterém figurují tweety, esemesky i policejní záznamy. Když se má dospívající Tessa naživo setkat se slavným zpěvákem, kterého sleduje na všech sociálních sítích, na povrch začnou vyplouvat nebezpečná tajemství. Na internetu totiž lidé ukazují jenom to, co sami chtějí… Tohle bude pecka, kterou doporučujeme mladším čtenářům!

 

KAPSY

Komiksové zpracování povídek Karla Čapka? To si necháme líbit! Pětice mladých českých komiksových tvůrců oživila pět detektivních povídek v obrázcích a komiksových bublinách. Podle prvních ochutnávek to dopadlo na jedničku a my už se nemůžeme dočkat! Tahle kniha strčí do kapsy i superhrdinské komiksy od Marvelu!

 

ZÁHADA TŘÍ ČTVRTIN

Hercule Poirot vstává z mrtvých! V nové detektivce Sophie Hannah, kterou dědicové Agathy Christie pověřili, aby v případech legendárního detektiva s knírkem a buřinkou pokračovala, se Poirot sám stává obviněným! Záhada tří čtvrtin je jedna z těch knih, kde skvěle vypadá obálka, i námět, takže všem fanouškům detektivních příběhů nezbývá než doporučit!

 

Na jakou z těchto knih se těšíte nejvíc?

"