CO JE TO NEW ADULT LITERATURA?

Aktuality a zajímavosti Radek Blažek | 21. března 2018

V knihkupectvích se objevil román Alfa samec opatřený nálepkou „New Adult“. Komu jsou tyhle knihy určeny? A co znamená New Adult? Čtěte dál!

Podle obecné definice mezi New Adult literaturu patří knihy určené skutečně dospělým čtenářům (zejména čtenářkám). Čili mladé ženy ve věku od 18 let do zhruba 30 let, které mají rády příběhy o lásce, vztazích a sexu. Ale samozřejmě je můžete číst, i když jste starší, stejně jako mnozí z nás i v pětadvaceti pořád rádi čtou knihy Johna Greena, které jsou primárně určené teenagerům.

V příbězích New Adult románů se často setkáváme s hrdinkami, které mají po škole a začínají žít samostatný život, rozjíždějí kariéru. Čili už žádné příběhy ze střední školy nebo první lásky, jako je to v žánru Young Adult. New Adult hrdinky řeší první vážnější vztahy či naopak nástrahy single života, nebo problémy v práci.

Čtenářky by v ideálním případě měly být v podobné životní fázi, aby si u čtení mohly říct: „No jo! Vždyť jsem na tom úplně stejně!“ nebo (v lepším případě): „Uf, takhle zlé to se mnou naštěstí není!“

Mezi autory, kteří píší New Adult literaturu patří například oblíbené Samantha Youngová, Jasinda Wilderová, Penelope Douglasová, M. J. Summersová, Jennifer Probstová, Audrey Carlanová nebo částečně i Colleen Hooverová (zejména její román Odvrácená tvář lásky).

Pokud máte knihy tohoto typu rádi, sledujte v knihkupectvích placky s pusinkou. Otištěné rty šeptají, že v dané knize najdete to nejlepší!

 

"