Muži chtějí sex, ženy lásku

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 13. srpna 2010

Tohle tvrzení, které zní zjednodušeně, většinu lidí (a hlavně žen) popouzí. Asi proto, že na něm je dost pravdy...

Autoři knihy Proč ženy neumějí číst v mapách a muži neposlouchají, která se stala celosvětovým bestsellerem, vydali svou další knihu, ve které se stejně jako v předchozím díle věnují vztahu muže a ženy. Tentokrát se však mnohem intenzivněji zaměřili na intimní oblasti. Do knihy jsme nahlédli, abychom zjistili, jestli opravdu muži chtějí jen to jedno, zatímco ženy touží po lásce.Lásku vnímají muži a ženy odlišně

Ale všechny máme tendenci si myslet, že všeobjímající láska mezi dvěma zamilovanými lidmi je věčná. A stejná. Omyl. Už v první fázi zamilovanosti vnímá muž ženu úplně jinýma očima, než jakýma nahlíží na svého nového partnera žena. Muž zkoumá ženu především na základě zraku, žena zapojuje spíš paměť. Žena při pohledu na muže nevnímá jen barvu jeho očí či urostlost postavy, ale rovnou si představuje, jestli je dotyčný muž zdravý, silný a zajištěný. Láska je jen soubor mnoha chemických procesů. Když si toto uvědomíte, možná se vám poněkud rozplynou představy o romantické lásce, ale zato dokážete snáze ovlivnit svůj výběr.

Ženy chtějí bohaté muže
jhJe to prý stejné jako před sto, vlastně i před tisíci lety. Vždy ženy chtěly takového muže, který by jim a jejich společným potomkům zajistil potravu a ochranu. Stejné je to i dnes – jen v moderní společnosti je synonymem mamuta něco jiného: dobré postavení, úspěch v práci, inteligence, autorita a – ano – i peníze. Jde prostě o to, že se od muže očekává, že se o svou rodinu postará. Společnost se vyvíjí, ale potřeby žen zůstávají stejné – ženy chtějí „lovecké“ dovednosti a majetek. Z toho se dá odvodit i nejméně vhodná charakterová vlastnost mužů: ženy jsou přímo alergické na muže, kteří jsou líní – tím totiž vysílají signály o tom, že nedokážou obstarat potřebné zdroje.

Co chce on a co chce ona

Po celém světě byly v průběhu let provedeny stovky výzkumů na téma, jaké vlastnosti vyžadují muži od ideální ženy a čeho si ženy budou vážit na muži, kterého označí slovem ideál. A najdou se jisté rozpory. Ženy od mužů chtějí lásku, věrnost, vlídnost, oddanost, vzdělání a inteligenci (přesně v tomto pořadí). Muži chtějí (a vždy chtěli) od žen čtyři (jednoduché) věci: sex, základní servis (do kterého patří mužův plný žaludek), pocit, že jsou milováni (a pro ženu tím NEJ mužem), a čas pro sebe (kdy žena muže neobtěžuje a on může v klidu rozjímat). Podle autorů knihy stačí, aby žena tyto čtyři potřeby naplňovala, a bude mít vedle sebe šťastného a spokojeného partnera.


Na první pohled se může zdát, že požadavky obou pohlaví jsou stejné. Ale podívejte se pozorněji a zjistíte, že ženy si váží především citlivosti, kdežto muži preferují před mnoha vlastnostmi fyzickou aktraktivitu.

Vztahové motto

Rada na závěr, jak mít spokojené partnerství: Chcete-li být šťastná s mužem, musíte ho hodně chápat a málo milovat. Chce-li být šťastný muž se ženou, musí ji hodně milovat a vůbec se nesnažit ji pochopit.

Co očekává muž od dlouhodobé partnerky:

1. osobnost
2. přitažlivost
3. chytrá hlava
4. humor
5. pěkné tělo

Co očekává žena od dlouhodobého partnera:

1. osobnost
2. humor
3. citlivost
4. chytrá hlava
5. pěkné tělo

zdroj: 25.6.2010 Katka str. 48 Partnerství a erotika

"