Drsná škola života - příběhy, které se odehrávají pořád dokola

Aktuality a zajímavosti Knižní klub | 13. srpna 2010

Knihy, které by neměly chybět ve Vaší knihovně...TIM DAYS: AMBERVILLE
Hodně drsný příběh, který prožívají hlavni postavy je nápaditý hlavně tím, že oni protagonisté jsou plyšová zvířátka. Takže si na jedné straně čtete o tom, jak majitel kasina svému někdejšímu zaměstnanci dá úkol najít seznam, na kterém figuruje jako budoucí mrtvola, a na straně druhé se snažíte představit, jak se plyšový méďa snaží se svými dalšími vycpanými přáteli ten úkol splnit. Je to totální bláznivina, nebo skvělý nápad, jak vzbudit pozornost? Vydalo nakladatelství Odeon, přeložil Robert Novotný.

MARIO PUZO: SEDM KATŮ Z MNICHOVA
Maria Puza známe hlavně jako autora Kmotra -populárni ságy z prostředí mafie. Tento příběh se odehrává deset let po válce a sleduje cestu muže, jehož spolu s manželkou mučili nacisti. Manželka útrapy nepřežila a muž se nyní mstí. Jde po stopách sedmi gestapáckých vyšetřovatelů a jednoho po druhém likviduje. Cílevědomě a chladnokrevně. Jeden z nich se po válce stal mafiánem, takže i tady se držel Puzo svého oblíbeného tématu. Je to moc hezké čtení. Vyšlo v Knižním klubu, přeložil Michal Prokop.

ZEMĚPIS NÁBOŽENSTVÍ
Encyklopedie jsou v posledních letech velice populární. Tomu odpovídají i témata, kterých se týkají. Vycházejí tlusté knihy skoro o všem. O čem je Zeměpis náboženství, vypovídá už název. Až si budete listovat, uvědomíte si, nakolik náboženství ovlivňuje lidské dějiny. A hlavně jak dlouho už je ovlivňuje. Vlastně už od okamžiku, kdy člověk začal trochu myslet. Jsou tu rozebrané všechny možné kultury žijící po celém světě a božstva, ke kterým vzhlížely. Přeložili Jiří Janák, Renata Landgráfová, Hana Navrátilová a Petra Maříková Vlčková. Vydalo Universum.

zdroj: 1.2.2010 Esquire str. 19 Knihy"