Čtenářská recenze: Alena Jakoubková - Můžeš-li se vdát dnes neodkládej to na zítřek

Recenze Knižní klub | 30. července 2013

Hlavní hrdinka Alicia je neskutečně naivní. Tedy alespoň co se chlapů týče. Je to mladá, krásná, sedmnáctiletá holka, inteligentní studentka, chlapi se za ní otáčejí, ale ona ne a ne si vybrat… Na toho pravého prostě čeká.

Na jedné vesnické zábavě potká Pana Celebritu, hokejistu, neskutečně libového frajera, miláčka žen i dívek, sportovního idola malých kluků. Pan Celebrita je jako jestřáb, zakrouží nad krásnou Alicií a ta, vystrašená jako myšička, se nechá chytit do spárů dravce. Sportovec se jí líbí, moc, a tak když se vyjdou projít ven, Alicia se ani nebrání pomilovat se s ním. Že je ještě panna mu však ani nestihla říct. Pan Celebrita si prostě a jednoduše užije a Alicia už ho nezajímá. Že otěhotněla při prvním styku, zjistí Alicia až doma, ale rozhodne se, že si dítě nechá.

Má velké rodinné zázemí, rodiče se o ni a o její dcerku Sofinku postarají, ale maminka se nemůže vyrovnat s tím, že jejich dcera není vdaná. A tak se jí snaží dohodit nezadané synáčky svých přítelkyň. Jenže všichni jsou příšerní a Alicia nemá zájem.

Jednoho dne se na plovárně setká s Igorem, právníkem jednou tak starším než je ona sama. Je kultivovaný, galantní, inteligentní, úžasný, citlivý, má zájem i o Sofinku… prostě kde se vzal, tu se vzal, je tu najednou Pan Dokonalý a dokonce ji požádá o ruku…

Alicia se zdráhá, rodiče jsou proti, Igor se jim nezdá, jenže ona chce být manželkou, dobrou manželkou a tak se s Igorem tajně vezmou. Alicia je zprvu nadšená, manželství je d.o.k.o.n.a.l.é., ale Igor se začne zničehonic měnit doslova před očima a  z pozorného, laskavého a milujícího manžela je hospodský násoska, co se otočí za každou sukní a dokonce to dává nepokrytě najevo. A Aliciiny sny o lásce až za hrob jsou zase fuč… A co dál?

Alicia získá studijní stipendium na Sorbonně v Paříži a za pomoci své kamarádky Diany a její maminky, které se jí přes den starají o malou Sofinku, se vydá na dalekou cestu. Po týdnu zabydlování a poznávání Paříže, se jde Alicia přihlásit ke studiu. Na chodbě univerzity potká úžasného muže, a že je to jako blesk z čistého nebe vám snad ani nemusím říkat… jenže ke štěstí a lásce vede cesta někdy trošku složitá, trnitá, a třebas i oklikou… Ale Paříž je přece město lásky…

Alena Jakoubková píše o ženách pro ženy. Čtení je to ze života, vtipné, nepostrádá poučení, ale i přiznání si naivity mladých let… Je až neuvěřitelné, do jakých pastí partnerských vztahů jsou její hrdinky schopné spadnout a zamotat si život, ale vždy v sobě najdou sílu, odhodlání a motor jít dál, začít prostě znovu a líp. Protože každá situace, i ta zdánlivě bezvýchodná, má své řešení.

Její romány mají neotřelé názvy, např. Čiň manželu dobře, peklem se ti odmění, Manžel, který štěká, taky kouše nebo Dopadlo to špatně, vzali se. Chcete-li o ní či o jejích románech vědět víc, napište jí na Facebook https://www.facebook.com/aliena.longhede


Autorkou recenze je Daniela Zemanová

"