Čtenářská recenze: Těstoviny - sada (kniha, struhadlo na parmazán, kleště na těstoviny v krabici)

Recenze Knižní klub | 7. listopadu 2012

Připravit opravdu dobré těstoviny „al dente“ podle italského receptu asi není tak jednoduché, jak si občas myslíme… Já s tím aspoň mívám občas problémy. Když jsem viděla šikovnou kazetku s knihou receptů, struhadlem a „hřebenovými“ kleštěmi na vyndávání správně uvařených těstovin z vroucí vody, neodolala jsem a koupila je pro mámu, která je výborná kuchařka. Jakmile jsem ale kazetku rozbalila, hned jsem si běžela koupit další pro sebe.

Jednak jsou struhadlo a kleště z kvalitního nerezu, takže když se rozhodnete servírovat těstoviny na stole v míse a ne rovnou na talířích, budete vypadat profesionálně. A díky knížce jsem pochopila, že nejsou těstoviny jako těstoviny.

Knížka vás předně naučí, že připravit si domácí těstoviny není zase až tak velký problém (vyzkoušela jsem na vlastní „ruce“) a moje domácí těstoviny sklidily obrovský úspěch u přátel, které jsme s manželem pozvali na večeři. Kniha sice předpokládá, že vlastníte strojek na těstoviny, ale já si vykrájela široké nudle (tagliatelle), drobné flíčky, uzounké nudle do polévky a to vlastně úplně stačí. I když si říkám, že si strojek asi stejně koupím. Těstoviny podle jednoduchého receptu v této knize totiž byly nejlepší, jaké jsme kdy ochutnali – a to včetně těch, co jsme si dávali v Itálii.

Vyzkoušela jsem už polévku z červené řepy, salát s plody moře, špízy z masových kuliček s kolínky (já připravila flíčky) a fettuccine s rajčatovou salsou a rukolovým pestem. Všechny recepty jsou relativně jednoduché, ale výsledná chuť naprosto nepřekonatelná.

Když jsem o tom mluvila s mámou, smála se mi. Moje máma je totiž ze staré školy a doma si vždycky připravovala nudle do polévky – vyválela těsto, nakrájela nudle, nechala je usušit. Já jí vždycky říkala, že k tomu mě nikdy nikdo nedonutí. No a vida – teď si těstoviny připravuju doma pokaždé čerstvé, zavařuju je ještě měkké a výsledný pokrm je nedostižně dobrý.

Rozdíl mezi domácími nudlemi mojí mámy (a potažmo babičky, od které má máma recept) a italskými těstovinami je v přísadách. Do italských těstovin se přidává olivový olej a víc vajec – pro 4 osoby 3 vejce, na rozdíl od máminých nudlí, které se dělají jen z jednoho vejce a přidává se ocet.

Tuhle sadu každému doporučuju – o italské kuchyni se u nás hodně mluví, ale díky této knize receptů a originálnímu struhadlu a kleštím se vám v kuchyni bude vařit jako pravému Italovi.

Autorkou recenze je Angelika Miller

"